KONKURS

1

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

dla uczniów I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy wszystkich sympatyków matematyki do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM stworzonym wyłącznie dla uczniów I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: w formie internetowej (etap I) i stacjonarnej (etap II) . Wszystkie zasady jego przeprowadzenia zostały dokładnie dostosowane do obecnej organizacji roku szkolnego.

Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas I – II. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają zachęcać do rozwijania swoich umiejętności.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą do zapoznania się z regulaminem.  W razie pytań proszę zgłaszać się do nauczycieli matematyki.

Uwaga !!!

                        Konkurs jest bezpłatny, a na laureatów czekają nagrody.

Harmonogram konkursu:

  1. 25.03.2021 – etap I w formie zdalnej (należy rozwiązać test).
  2. 30.03.2021 – ogłoszenie wyników I-ego etapu
  3. połowa kwietnia 2021 roku – etap II w formie stacjonarnej

Wyniki zmagań z matematyką zostaną ogłoszone około 10 maja 2021 roku, a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się podczas zakończenie roku szkolnego.

Z A P R A S Z A M Y