4 nasze uczennice wygrały miesięczną podróż po Europie!!!

Brawo, brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!! Natalia Mikołowska, Wiktoria Wijata, Aleksandra Zaborowska i Joanna Zalega (wszystkie klasa IIIf) zostały laureatkami Międzynarodowego Konkursu DiscoverEU. Nie było łatwo, gdyż kandydatów do zwycięstwa było wielu. Do tej pory do udziału w konkursie zgłosiło się aż 275 000 młodych ludzi z całej Europy.

Inicjatywa DiscoverEU to szansa na poznanie tożsamości, kultury, tradycji  i najcenniejszych zabytków wybranych krajów Unii Europejskiej. Laureaci mogą przemieszczać się po 30 krajach europejskich, między innymi: Hiszpania, Niemcy, Francja, Grecja, Portugalia, Turcja.  Akcja DiscoverEU to okazja do promocji różnych środków transportu, a zwłaszcza transportu kolejowego jako sposobu na wygodny i atrakcyjny sposób na wypoczynek, a także jego popularyzacja wśród młodzieży. Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska.

Serdecznie gratulujemy naszym maturzystkom. Jak pisał św. Augustyn „Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują czytają tylko jedną stronę”.  Życzymy Wam owocnego poszerzania horyzontów geograficznych, poznawania miejsc niezwykłych zaliczanych do kanonu podróży po Europie.