Akcja „Komputer od Świętego Mikołaja”

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w dniu 20.10.2020 dwoje uczniów klas trzecich tj.
Anna Lenarcik (kl. III B) oraz
Kacper Chrobak (kl. III D)
w towarzystwie rodziców i wychowawców odebrało
z rąk Pani Dyrektor Moniki Kluski osobiste komputery, które szkoła otrzymała z Fundacji Św. Mikołaja. Z Fundacją Św. Mikołaja nasza szkoła współpracuje już od kilku lat a hojnym sponsorem akcji jest
firma IG Knowhow Limited. Fundacja rozdysponowała 100 takich komputerów na całą Polskę w 50 polskich szkołach, z czego aż dwa trafiły do Żeromskiego.
Celem akcji jest przede wszystkim pomoc uczniom, którym brak komputera utrudnia zdobywanie wiedzy. Skierowana była przede wszystkim do uczniów klas trzecich a więc maturalnych. Po spełnieniu wszystkich warunków, pomocy wychowawców i akceptacji fundacji, komputery dostarczono do szkoły a następnie w ręce zainteresowanych.
Cieszy przede wszystkim fakt, że laptopy trafiły do osób które naprawdę tej pomocy potrzebują, co więcej w tak trudnym momencie jakim jest czas pandemii i konieczności zdalnego nauczania. Od teraz zdobywanie wiedzy
i przygotowywanie się do egzaminu maturalnego będzie dla Ani i Kacpra
z pewnością łatwiejsze i przyjemniejsze czego szczerze jako społeczność szkolna życzymy.
Ani i Kacprowi serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że sprzęt będzie się dobrze sprawował i pomagał w codziennej nauce i nie tylko!

Gratulujemy jeszcze raz!!

Ewa Sędkowska
Szkolny koordynator Fundacji Św. Mikołaja

A poniżej kilka zdjęć z momentu przekazania laptopów: