Akcja „Wiosną stypendia rosną”

stypendia sw Mikołaja

Dnia 07.04.2022r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy chętni uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję dobroczynną, w trakcie której można było skosztować przeróżnych sałatek i ciast na holu pierwszego piętra. Na uwagę zasługuje fakt, że była to akcja ogólnoszkolna, gdyż każda klasa przygotowała coś od siebie. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać  1150zł!!!, co wydawało się niemożliwe, gdyż dokładnie miesiąc temu rekord również został pobity. Wielkie brawa dla WAS!!!


Tradycyjnie, cała zgromadzona kwota została wpłacona na konto Fundacji Św. Mikołaja, aby fundacja mogła dołożyć drugie tyle w trakcie trwania akcji „Wiosną stypendia rosną”. Efektem tego będzie roczne stypendium w wysokości 2000 zł dla następnego zdolnego ucznia naszej szkoły, którego sytuacja rodzinna bądź materialna nie pozwala na rozwijanie talentów lub zainteresowań.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności: pani Ewelinie Telus, wychowawcom poszczególnych  klas zachęcającym swoich wychowanków do udziału w tej akcji, wolontariuszom nadzorującym jej przebieg, wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek (uczniom i ich rodzicom) oraz darczyńcom chętnie zapełniającym puszki.
A teraz nie pozostaje nic innego, jak  życzyć nam wszystkim, by kolejna akcja charytatywna również zakończyła się pobiciem rekordu zebranej kwoty, tym razem trzeci raz z rzędu. Na pewno byłoby to wielkie  osiągnięcie 😉

                                                                                                                      Ewa Sędkowska