Ambasadorzy Edukacji Ekonomicznej nie zwalniają tempa

15 marca 2021 roku Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z naszej szkoły, a dokładniej Julia Goworek, Julia Bednarczyk, Zuzanna Wlazło, Patryk Antosik, Filip Bolarczyk, Kamil Cieślikiewicz, Wiktor Kresa (wszyscy z klasy IIC) udała się na zajęcia do Banku PKO BP Oddziału nr 1 w Opocznie – zachowano wszelkie obowiązujące obostrzenia. Odbyła się dyskusja panelowa. Prowadzący zajęcia Dyrektor Banku p. Stanisław Nejman w asyście pracowników odpowiadał na wszystkie pytania np.

  • Jak skutecznie oszczędzać pieniądze w dzisiejszych czasach?,
  • Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny i inne kredyty np. studenckie?,
  • Jaka jest najkorzystniejsza oferta dla młodych (13-18/18-26 lat)?
  • Jakie można uzyskać w przyszłości benefity korzystając z konta bankowego?

Uczniowie poznali aplikacje banku, dzięki którym bez wychodzenia z domu można np. wykupić ubezpieczenie, zapłacić przelewem za rachunki, przewalutować pieniądze. Dowiedzieli się w jaki sposób pandemia wpłynęła na pracę banku, oprocentowanie lokat itp. Nie brakło treści dotyczących oszczędzania w wieku emerytalnym. Spotkanie trwało 2,5 godziny, zakończyło się wspólnym zdjęciem i zaproszeniem Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej na zajęcia synchroniczne ze studentami utrwalające poznane treści, które odbyły się 17 marca 2021 roku. W opinii uczestników były to spotkania, dzięki którym młodzież nabyła wiele praktycznych umiejętności związanych z bankowością. Dodatkowo był to miło spędzony czas. W ramach dzielenia się wiedzą przedstawiciele Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej zorganizowali online Flash Mobe.

Gratulujemy naszej Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej pomysłowości i zapału w realizacji zadań Programu ZŁOTE SZKOŁY NBP. TRZYMAMY KCIUKI ZA EFEKT KOŃCOWY!!!