Budujemy most między pokoleniami

63 dni trwał Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „BohaterON”. Aktywny udział w jego realizacji wzięła KLASA AKADEMICKA SGH (IIC), gdyż jak głosi stara maksyma „Dobry przedsiębiorca to światły obywatel, aktywny uczestnik życia społecznego, człowiek z sercem”.

Celem przedsięwzięcia było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im kartek z wyrazami wdzięczności. Takie zadania sprzyjały nie tylko edukowaniu generacji młodych ludzi, ale wpłynęły również na wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych, a przede wszystkim budowanie wrażliwości społecznej. Każdy z 39 – osobowej grupy miał okazję powiedzieć DZIĘKUJĘ, tym którzy walczyli o wolną Polskę i doczekali dnia dzisiejszego. Była to forma nawiązania kontaktu z pokoleniem, które stawało przed dramatycznymi wyborami: zginąć z rannym przyjacielem, bić się o stolicę, czy ratować własne życie.

Uczniowie naszej szkoły naprawdę potrafią wiele. Indywidualne podziękowania skierowane do wybranych powstańców nacechowane były wzruszeniem, docenieniem poświęcenia i charyzmy. Wierzymy, że sprawią one radość adresatom. Chcemy, by bohaterowie tamtych dni byli silni siłą pamięci. Niech wiedzą, że w naszych sercach mieszka wdzięczność, szacunek i umiłowanie Ojczyzny. I tym samym chcemy powtórzyć za poetą – Adamem Asnykiem „Przeszłość nie wraca, jednak nie umiera,  (…) ale jasnych żywotów staje się kołyską”.