Cems Chance

Objęcie patronatem klasy ICg i IId przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie stwarza naszym uczniom niesamowite możliwości indywidualnego rozwoju.

W dniach 2 – 6 grudnia 2019 roku realizowany był innowacyjny projekt CEMS CHANCE. Zakwalifikowało się do niego tylko 40 uczniów z całej Polski, w tym uczeń z naszej szkoły Bartłomiej Bryła (IId KLASA AKADEMICKA SGH). Gratulujemy Bartek!

            W ramach tegorocznej CEMS CHANCE Bartek wziął udział w 5- dniowej konferencji, obejmującej cykl warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych przybliżających metody osobistego doskonalenia, planowania własnej przyszłości.

Pierwszego dnia pobytu w Warszawie uczestnicy poznawali się w ramach gier integracyjnych i odkrywania SGH podczas gry terenowej. Niezastąpiony pan Michał Zawadka wygłosił prelekcję o charakterze motywacyjnym. Następnie młodzież zwiedziła barokowy pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, gościła w kręgielni  Bowl Pub.

Drugiego dnia odbył się wartościowy warsztat z zarządzania czasem przygotowany przez Fundację EY. Wraz z Amazon Poland uczestnicy uczyli się technik autoprezentacji. Następnie wszyscy udali się na spacer ulicą Świętokrzyską, zwiedzili kampus Uniwersytetu Warszawskiego, brali udział w fantastycznym warsztacie o zdrowiu psychicznym, podczas którego dowiedzieli się mnóstwo  faktów o samych sobie.

Trzeciego dnia zorganizowano zajęcia z podejmowania decyzji i radzenia sobie ze stresem, warsztaty Fundacji Programu „Pierwsza Praca”, zwiedzanie Pałacu Nauki i Kultury, wycieczkę po Starym Mieście oraz rewelacyjne spotkanie z psychoterapeutą.

Czwartego dnia miało miejsce spotkanie z panem Piotrem Ciszewskim (który potrafi zmotywować do działania, jak mało kto), warsztaty w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz jazdę na łyżwach na Zimowym Narodowym wśród polskich celebrytów.

Ostatni dzień piątek rozpoczął się od spaceru po Łazienkach Królewskich, następnie było zwiedzanie Muzeum Neonów. Po 13.00 odbyło się uroczyste zamknięcie XVII edycji CEMS CHANCE, która przede wszystkim uświadomiła uczestnikom, jak ważna jest troska o zdrowie psychiczne. Motywujący prelegenci pokazali, że młodzi ludzie mogą mierzyć tak wysoko, jak tylko chcą, że warto podążać za marzeniami. Każdy przecież ma własną historię, przez którą staje się lepszym i silniejszym człowiekiem.

W czasie realizacji projektu, dzięki strategicznym partnerom projektu (Fundacji EY, Amazon Polska, Raportcsr.pl, Radio Kampus, Perspektywy.pl, Royal Apple, Pizza Hut, Wydawnictwo Mind & Dream, Siemens Polska, Oriflame Poland, Firma ASTOR, DB Schenker) uczestnicy otrzymali ciekawe upominki, mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach.

Bartek jeszcze raz wyrażamy radość z Twojego sukcesu, gratulujemy udziału w CEMS CHANCE!