Cykl „Przygoda z książką”

Maruda„W przedszkolu marzyłem o szkole… W szkole marzyłem o studiach… Na studiach o pracy…

I tak się zastanawiam… Co mi w tym przedszkolu nie pasowało?!”

 

Zapewne każdy z nas spotkał się z tym żartem, w którym jest może troszkę prawdy 😉 ?

Zostaje zatem zamienić słowa w czyn! Tak jak nasze Wolontariuszki, które nadal chętnie chodzą do  przedszkola! I mimo, że w innym charakterze, to czas spędzają tam bardzo miło i jakże efektywnie!

Od 12 listopada 2019 Wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaruj siebie” rozpoczęły cykl „Przygoda z książką”. Jest to inicjatywa kierowana do najmłodszych, Przedszkolaków z naszego miasta. Dzięki Dyrekcji Przedszkola nr 5 w Opocznie mamy możliwość realizacji tego zadania.

To Maria Dąbrowska powiedziała: „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Dowiedziono bowiem, że czytając, poszerzamy horyzonty i wiedzę. Doskonalimy zdolności językowe, rozwijamy słownictwo, czy pobudzamy wyobraźnię. Atutów można wymieniać o wiele więcej. Czytanie to też przyjemna forma spędzania czasu wolnego. Dzieci łatwo utożsamiają się z bohaterami książek, co sprzyja ośmieleniu się i zwierzeniom. Dzięki postaciom z książek dziecko uczy się rozpoznawania, nazywania i rozumienia emocji oraz uczuć – zarówno swoich, jak i innych ludzi. Wyrasta na wartościowego człowieka!

Naszym Wolontariuszkom też zapewne Rodzice czytali książki! Bo dzięki czytaniu stajemy się bardziej empatyczni, budujemy swój system wartości. A wtedy można wykonywać dobrowolną, bezpłatną, świadomą pracę na rzecz innych osób wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

I to jest bezcenne! Dziękujemy!

Opiekunki SKW