Dlaczego I LO?

Kilka powodów, dla których warto uczyć się u nas:

1. NAUKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE I MOCNA POZYCJA W KRAJOWYM RANKINGU LICEÓW

Jesteśmy najstarszą szkołą w powiecie opoczyńskim o bogatej tradycji. Od lat poziom nauczania i promowane wartości w tej szkole są swoistym wyróżnikiem. Mamy swoją pozycję wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce, ale nieustannie dążymy do poprawiania swoich wyników.

2. PRZYNOSZĄCE DUMĘ WYNIKI EGZAMINÓW MATURALNYCH

man-3653346_640Każdy rok przynosi nam dzięki naszym ambitnym absolwentom wspaniałe wyniki na egzaminie dojrzałości. Przy tak dużej liczbie absolwentów cieszymy się, że zdawalność jest prawie 100%.

3. OSIĄGNIĘCIA W OLIMPIADACH I KONKURSACH

light-bulb-3704027_640

Uczniowie naszej szkoły corocznie odnoszą sukcesy w olimpiadach i konkursach. Nasi Olimpijczycy są postrzegani jako uczniowie z ogromnym potencjałem, a dla szkoły są niewątpliwą chlubą.

4. ŻYCIE KULTURALNE I ARTYSTYCZNE SZKOŁY

people-2557399_640Nie od dziś wiadomo, że w naszej szkole panuje pozytywna atmosfera, która przekłada się na relacje między uczniami. Naszym nadrzędnym celem jest traktowanie każdego ucznia podmiotowo. Na dobrą atmosferę składają się liczne działania z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz ich opiekunów.

5. WARTOŚCIOWY PROGRAM PROFILKTYCZNO-WYCHOWAWCZY

customer-563967_640Program profilaktyczno – wychowawczy jest ściśle powiązany z patriotyzmem, tradycją i szacunkiem dla drugiego człowieka.

6. SZKOŁA DLA KAŻDEGO UCZNIA

books-3205452_640

Nasz uczeń to człowiek o wysokiej kulturze osobistej. Nie każdy jest „Olimpijczykiem”, ale każdy znajdzie tu swoje miejsce i będzie rozwijał te talenty, na których mu zależy. Wspieramy naszych uczniów.

7. BOGATA OFERTA ZAJĘĆ DODATKOWYCH, SPORTOWYCH I REKREACYJNYCH

volleyball-520083_640Nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy sportowe. I te mniejsze i te większe.
Każdy „sportowiec” znajdzie coś dla siebie.

8. WYRÓŻNIAJĄCA BAZA LOKALOWA SZKOŁY

classroom-2386288_640

Oferujemy w pełni wyposażone w sprzęt komputerowy i multimedialny pracownie ze stałym dostępem do internetu. Wyróżniamy się nowoczesnym kompleksem sportowym.

Biblioteka w I LO to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, lecz centrum multimedialne do dyspozycji naszych uczniów.

9. WYCIECZKI I WYMIANY MIĘDZYNARODOWE

woman-3509150_640Dbamy o rozwój naszych uczniów nie tylko w ławkach szkolnych. Chcemy pokazywać im świat, dawać możliwość poznawania innych kultur i języków obcych. A to jest możliwe podczas wycieczek zagranicznych i wymian międzynarodowych.

10. IZBA TRADYCJI SZKOŁY

 Jesteśmy dumni, że mamy takie miejsce, w którym można wrócić do przeszłości i historii naszego Liceum.

Nasze liceum to DOBRE LO: 

Dobrze przygotuje Cię do matury, również dwujęzycznej z języka angielskiego!

Obiektywnie oceni każdego ucznia!

Bazuje na tradycji i doświadczeniu nauczycieli!

Rozwija talenty i ważne umiejętności życiowe!

Emanuje niepowtarzalnym klimatem!

Lubi wyzwania sportowe i dobrą zabawę!

Otwiera każde drzwi na prestiżowe studia!