Dni Turysty w „ŻEROMSKIM” – 11-12 lutego 2016 roku

W dniach 11-12 lutego 2016 roku w ZSO w Opocznie zorganizowane zostały ,,Dni Turysty”. Organizatorami imprezy były: Szkolne Koło PTTK ,,WĘDROWIEC”, Samorząd Uczniowski i Studio 107. W ramach tych dni przygotowane zostały imprezy towarzyszące:

 • ,,Bieg na orientację” – Leśniczówka w Januszewicach
 • Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców
 • Nocny Maraton Filmowy

W biegu na orientację udział brały drużyny składające się z 4-6 osób, których zadaniem było przejście wytyczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Po przejściu trasy każdy zespół musiał rozwiązać quiz tematyczny ,,Fauna i flora opoczyńskich lasów”. W biegu udział wzięły ekipy klas:

 • Klasy III C (Wojciech Ruta, Łukasz Jurek, Mateusz Wiktorowicz, Sebastian Szczodry, Patryk Wierzbicki).
 • Klasy III D (Paulina Maruszewska, Kinga Wojtarek, Maciej Zych, Konrad Kłusek, Daniel Róg).
 • Klasy II C – II F3G (Anna Baran, Aleksandra Wrzosek, Kinga Pacan, Wiktor Kwiecień, Ignacy Sionek, Magdalena Świątek).
 • Klasy I C – I EG (Aleksandra Banasik, Aleksandra Piekarz, Natalia Białek, Karolina Rzeźnik).
 • Klasa I F1 (Kamila Wiktorowicz, Monika Jarząb, Karol Musiał, Mateusz Ksyta).
 • Klasa II F3G (Daria Zalewska, Katarzyna Ruszkowska, Aleksandra Szczepocka, Szymon Zięba, Michał Stańczyk, Dawid Barul).
 • Klasa I f1 (Katarzyna Smolarska, Aleksandra Miszczyk, Anna Chamernik).
 • Klasa III C (Klaudia Chmal, Natalia Bilska, Karolina Gubiec, Anna Malec, Patrycja Sapelecka)
 • Klasa I f2 (Małgorzata Defretyka, Patrycja Nowak, Aneta Białas, Ilona konewka, Antoni Kwaśniak, Mikołaj Świątek).
 • Klasa II D (Kinga Wojtarek, Paulina Maruszewska, Maciej Zych, Konrad Kłusek, Daniel Róg).
 • Klasa I C (Karolina Kowalska, Szymon Róg, Julia Witoń, Martyna Kwiatkowska, Faustyna Kwiecień).
 • Klasa II F1 (Jakub Kowalski, Bartek Kowalski, Oskar Gołębiowski, Filip Kula, Damian Bartyzel).
 • Klasa I C – I AB (Hubert Wiktorowicz, Jakub Wijata, Bartosz Kępa, Adam Pecyna, Norbert Kupis).
 • Klasa III D – II F3G (Konrad Gwóźdź, Damian Bilski, Piotr Synowiec, Jakub Wijata).

Łącznie wszystkich w biegu wystartowało 14 drużyn (51 uczniów). Rywalizacja między zespołami polegała na jak najszybszym pokonaniu trasy i bezbłędnym rozwiązaniu quizu. W podsumowaniu rywalizacji w pierwszej kolejności liczyła się ilość zdobytych punktów w quizie a następnie czas. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom lecz pierwsze trzy miejsca zajęły:

 • I miejsce uczennice klasy I f1 (Katarzyna Smolarska, Aleksandra Miszczyk, Anna Chamernik – dziewczęta uzyskały łącznie (19 p. – na 20 p. możliwych)
 • II miejsce łączona ekipa klas II F3G/II C (Anna Baran, Aleksandra Wrzosek, Kinga Pacan, Wiktor Kwiecień, Ignacy Sionek, Magdalena Świątek (18 p.)
 • III miejsce uczniowie klasy II D (Kinga Wojtarek, Paulina Maruszewska, Maciej Zych, Konrad Kłusek, Daniel Róg (17 p.).

Na zakończenie zmagań każdy z uczestników mógł się posilić smakując pieczoną kiełbaskę z ogniska popijając ją gorącą herbatką. Organizator pan Dariusz Lewandowski serdecznie dziękuje nauczycielom Katarzynie Niewadzi, Anecie Wijacie, Krzysztofowi Czajkowskiemu i Krzysztofowi Spodziej za pomoc w organizacji i opiece na młodzieżą. Duże słowa uznania należą się także młodzieży, która pomogła w sprawnym przebiegu imprezy i całej organizacji: Wiktorii Kępskiej, Karolinie Koperze, Michalinie Kowalskiej, Natalii Jurek, Weronice Szymańskiej, Wiktorii Wesołowskiej, Szymonowi Chmalowi , a także drużynie medycznej: Aleksandrze Kowalczyk, Aleksandrze Kupis, Szymonowi Wiktorowiczowi oraz Marcinowi Gruszczyńskiemu.

W tym dniu w godzinach popołudniowych rozegrany został Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców. W zawodach udział wzięło 8 drużyn reprezentujących klasy: I D, I E/G, I C/A/F1, II F3G/C, II D, III C, III D, III EG. Drużyny podzielono na dwie grupy A i B z których do półfinałów awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny. I tak  z grupy A awansowały III C i II C natomiast z grupy B klasy IIID/F1 i III E/G. W półfinałach zagrały ze sobą ekipy III C i IIID a w drugim III E/G z II C. Mecze były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie, biorąc pod uwagę zmęczenie zawodników należy przyznać że zawodnicy byli w doskonałej kondycji. Jednak do głównego finału awans uzyskały klasy III D i III E/G, pokonując swych rywali z takim samym wynikiem 1:0. W małym finale gdzie zmierzyły się ekipy III C i II C/E3G lepsi okazali  się chłopcy z III C pokonując            II C 1:0. W finale również 1:0 zwycięstwo odniosła IIID/F1 wygrywając tym samym całe zawody. Poniżej przedstawiamy składy 4 najlepszych drużyn i zajęte miejsca:

I miejsce IIID/F1 – Marek Borończyk, Jakub Wijata, Damian Bilski, Bartłomiej Chomicz, Stanisław Wilk, Sebastian Banaś, Jakub Baran.

II miejsce IIIE/G – Michał Jurek, Marcin Michałowicz, Tomasz Solecki, Rafał Zwoliński, Szymon Wróbel, Mikołaj Meusiak.

III miejsce IIIC/AB – Wojciech Ruta, Łukasz Jurek, Dawid Kozera, Tomasz Szlęzak, Filip Seta,.

IV miejsce IIC/F3G – Szymon Zięba, Konrad Gwóźdź, Kamil Kowalski, Kacper Kowalczyk, Szymon Jakubczyk, Michał Gross, Jakub Kril.

V miejsce – I E/G

VI miejsce – I C/AB/F1

VII miejsce – I D

VIII miejsce – II D

Na koniec Dariusz Lewandowski wręczył trzem najlepszym drużynom pamiątkowe medale ufundowane przez p. dyrektor Małgorzatę Mróz Dudę. Tak zakończył się pierwszy dzień ,,Dni Turysty” w naszej szkole.

 

 

 

W piątek wszyscy z niecierpliwością czekali na organizowany po raz pierwszy w naszej szkole ,,I Nocny Maraton Filmowy”. Całą organizacją zajął się pan Jacek Pluciński, któremu pomagały panie Izabela Jaciubek i Edyta Świderska.

W wydarzeniu wzięło udział aż 210 osób. Uczniowie obejrzeli filmy: „Jestem na tak”, „Obecność”, „Apocalipto” i „Przekręt”.

W czasie seansu na każdego czekał posiłek przygotowany przez chór „Studio 107”. Po zakończeniu imprezy uczestnicy mieli możliwość nocowania na sali, z czego wielu chętnych skorzystało.