Pomagajmy Zwierzętom!

Szkolne Koło Wolontariatu „Podaruj siebie” w dniach 20 marca -5 kwietnia 2023r. zorganizowało zbiórkę potrzebnych artykułów dla psów przebywających w domach tymczasowych z ramienia Stowarzyszenia „ Pomagajmy Zwierzętom”. Wśród ofiarowanych rzeczy znalazły się: karmy suche, karmy mokre, stare ręczniki, koce oraz miski dla zwierząt.

Czytaj dalej „Pomagajmy Zwierzętom!”

Podsumowanie XXIII edycji akcji Góra Grosza w Żeromskim

27 marca 2023r. zakończyliśmy ostatni etap akcji Góra Grosza, czyli pakowanie i przekazanie monet. Ogólnie zebraliśmy 47 kilogramów monet różnych nominałów, co odpowiada kwocie niespełna 500zł. Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostały Poczcie Polskiej, która dostarczy je organizatorowi akcji – Towarzystwu Nasz Dom z siedzibą w Warszawie.

Czytaj dalej „Podsumowanie XXIII edycji akcji Góra Grosza w Żeromskim”

Rozmawiamy – Pomagamy!

tanz1

W październiku 2022 roku nasze liceum przystąpiło do projektu Rozmawiasz-Pomagasz (Talk & Help). To międzynarodowy projekt edukacyjny prowadzony przez fundację Good Network i skierowany jest do uczniów polskich szkół. Jego głównym założeniem jest nawiązanie współpracy ze szkołami z krajów rozwijających się z Afryki, Ameryki Łacińskiej, czy Azji oraz wspólne działania z zakresu edukacji. Uczniowie uczestniczą w zajęciach online poznając swoich rówieśników, ich zainteresowania, marzenia, ale także problemy z jakimi muszą się oni mierzyć. Szkoły partnerskie znajdują się bowiem w bardzo biednych regionach, często są to misje, sierocińce, czy też ośrodki wychowawcze. Akcje charytatywne organizowane przez polską młodzież i zbiórki funduszy na rzecz szkoły partnerskiej sprawiają, że choć w minimalnym stopniu mogą oni wesprzeć swoich kolegów z drugiego końca świata.

Czytaj dalej „Rozmawiamy – Pomagamy!”

6 grudnia ze Świętym Mikołajem!!!

zdj1

Czas przedświąteczny to wyjątkowy czas do działania na rzecz potrzebujących. Właśnie teraz warto zaangażować społeczność szkolną do aktywności w pozyskiwaniu środków finansowych na stypendia Fundacji Świętego Mikołaja. Co więcej, nie ma lepszego momentu do działania niż w Mikołajki, bo to święto Świętego Mikołaja, który jest patronem stypendiów.

Czytaj dalej „6 grudnia ze Świętym Mikołajem!!!”

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

„ Na miły Bóg życie nie tylko po to jest by brać…”. Wspólne odśpiewanie „ Tolerancji ” 2 grudnia przy opoczyńskim Pegazie rozpoczęło obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy stowarzyszenia „Ja-Ty-My” wspólnie ze Starostwem Opoczyńskim oraz Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. W uroczystości brała udział społeczność naszej szkoły reprezentowana przez klasę IF wraz z wychowawcą Agnieszką Kubiszewską oraz pedagogiem specjalnym – Justyną Jasińską Nieć.

Czytaj dalej „Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością”

Pierwszy udany kiermasz za nami!

stypendia

stypendia1

„Żeromski” współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja od 2016r. Oprócz gromadzenia środków na stypendia, Fundacja jest też inicjatorem konkursu „Solidarna Szkoła”. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. Uroczysta gala, odbywa się co roku pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas uroczystości ogłoszeni są zwycięzcy i wyróżnieni w czterech kategoriach. Celem jest uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim koncie najwięcej środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów.

Czytaj dalej „Pierwszy udany kiermasz za nami!”