„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

5 lutego 2019 roku w naszej szkole zorganizowany został po raz pierwszy Dzień Bezpiecznego Internetu hasłem którego jest:Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu

Jako placówka oświatowa staramy się na bieżąco upowszechniać wśród młodzieży wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować właściwe postawy wobec zagrożeń.

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią internetowej komunikacji oraz zagrożeniami czyhającymi na nich w wirtualnych zakamarkach. W czasie przerwy przeprowadzona została prezentacja na temat Internetu połączona z humorystycznym skeczem uczniów.

Uczniowie w dobrych humorach przeszli do drugiej części prezentacji jaką było ogłoszenie wyników konkursu przeprowadzonego w ramach DBI. Polegał on na rozwiązaniu testu zawierającego pytania z zakresu wiedzy informatycznej, social media i historii Internetu. Zwycięstwo w nim odniosła klasa Ia reprezentowana przez Wiktorię Mikułę i Wiktora Świątkowskiego,  sukcesem może się również poszczycić Weronika Michalczyk i Adrian Wiktorowicz, uczniowie klasy IIf oraz Julia Cichawa i Antoni Grabski, również z klasy Ia, zajmując zaszczytne drugie i trzecie miejsce.

Dzień dopełniła prelekcja dla klas pierwszych poprowadzona przez Panią asp. szt. Barbarę Stępień i Pana asp. Michała Chłopka, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, mająca na celu przybliżyć uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz przestrzec przed ich łamaniem.

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do zorganizowania i przeprowadzenia Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Było to wydarzenie będące dla uczniów zarówno cenną lekcją jak i przyjemną formą spędzenia czasu w szkole.