Dzień Matematyki

DM

W środę 21 marca 2018 roku w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Dzień  Matematyki. Jego celem było zainteresowanie uczniów matematyką, ukazywanie jej praktycznych zastosowań i roli logicznego myślenia w rozwiązywaniu codziennych problemów oraz pokazanie, że matematyka istnieje w każdej dziedzinie życia. Udział w grach i zabawach matematycznych miał pokazać inną jej stronę: „Matematyka jest prosta i przyjemna”.

W obchodach Dnia Matematyki uczestniczyli uczniowie klas I i II.

Każda klasa miała do przygotowania anegdotę na temat wylosowanego uczonego (matematyka) w postaci plakatu. Z tą konkurencją uczniowie poradzili sobie wyśmienicie. Natomiast Turniej Matematyczny związany był z udzieleniem poprawnych odpowiedzi do zadań przygotowanych przez organizatorów Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. W tym roku Dzień Matematyki przebiegał pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Rywalizacja w czteroosobowych drużynach w ramach Turnieju Matematycznego polegała także na udzieleniu poprawnych odpowiedzi do zadań przygotowanych przez zespół nauczycieli.

Obchody Dnia Matematyki uświetniły piosenki o tematyce matematycznej i pokazy z kostką Rubika. Dzień Matematyki zakończyło wręczenie nagród najlepszym drużynom. Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie klasy II A i II C.

Gratulujemy zwycięskim drużynom, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Matematyki w przyszłym roku.

                                                                                           Nauczyciele matematyki.