Dzień Otwarty dla uczniów kończących gimnazjum

Jednym z ważniejszych wydarzeń z życia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego jest coroczny Dzień Otwarty dla uczniów kończących gimnazjum. W tym roku przypadł on 24 maja. W trakcie jego trwania uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą szkoły i poczuć jej niesamowitą atmosferę.

Już od rana kandydaci  licznie przybywali do naszej szkoły. Każda grupa była oprowadzana przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Po ciepłym przywitaniu na hali przez Panią Dyrektor Monikę Kluskę, młodzież gimnazjalna mogła wysłuchać krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez Studio 107.

Następnie gimnazjaliści udawali się do poszczególnych pracowni, by przybliżyć specyfikę poszczególnych kierunków nauczania.

Uczniowie klasy medyczno – technologicznej przygotowali prezentację multimedialną, oddającą specyfikę nauki przedmiotów przyrodniczych na poziomie rozszerzonym. Ponadto zaprezentowali pierwszą pomoc przedmedyczną, resuscytację oddechowo – krążeniową oraz przeprowadzili interesujące  doświadczenia chemiczne. Bardzo ciekawym pomysłem okazała się  charakteryzacja ran dla chętnych osób.

Klasy o kierunkach: ekonomicznym i politechnicznym zaprezentowały kandydatom  osiągnięcia uczniów w olimpiadach i konkursach geograficznych a także pokazały cały wachlarz przedsięwzięć i warsztatów skierowanych właśnie do tych klas. W oddziałach  tych przedmiotem nauczanym na poziomie rozszerzonym może być również matematyka  informatyka oraz fizyka. W pracowni matematycznej „tęgie głowy” mogły sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując łamigłówki matematyczne. W pracowni informatycznej przygotowano grę naukową w formie popularnych Milionerów, która zawierała pytania przygotowane wcześniej przez nauczycieli z dziedziny  matematyki, informatyki, geografii oraz fizyki.

Dodatkową atrakcją okazały się również zawody speedcubingu (czyli układania kostki Rubika na czas) oraz możliwość rozegrania partyjki  szachów na korytarzu szkolnym. Inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Fakt ten niezmiernie cieszy, bo to oznacza, że o   poziom nauki przedmiotów ścisłych możemy być spokojni.

Uczniowie szkoły zadbali również o humanistów, przygotowując inscenizację sceny sądowej.

Kandydaci wszędzie byli przyjmowani bardzo życzliwie, jakby już byli członkami wspólnej społeczności „Żeroma”.  Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu I Liceum bardzo zależy, aby każdy przyszły uczeń naszej szkoły znalazł coś w czym będzie sprawny. Odnalazł swoją pasję i miał poczucie  wysokich możliwości. Jest to niezwykle ważne do osiągnięcia satysfakcji i poczucia spełnienia.

Po chwilach pełnych wrażeń  kandydaci wraz z opiekunami udali się na świetlicę szkolną, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek, przygotowany przez naszą młodzież.

Mamy nadzieję, że uczniowie gimnazjum poczuli w naszej szkole tę niesamowitą, magiczną  atmosferę, która od wielu, wielu  lat niezmiennie  przyciąga kolejnych kandydatów… i już we wrześniu zasilą nasze szeregi…