Dzień Otwarty online w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Dobra szkoła –dobra przyszłość –dobry wybór !
Idź w stronę wiedzy wybierz NASZĄ SZKOŁĘ!

I LO im. Stefana Żeromskiego w dniu 31 maja 2021 po raz kolejny zorganizowało Dzień Otwarty. W tym roku wyjątkowo po raz pierwszy w historii odbył się on online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams w specjalnie przygotowanym do tego celu przez Pana Jacka Plucińskiego studiu nagraniowym. W spotkaniu wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe, które wyraziły chęć uczestnictwa. Obecnych na spotkaniu gości w ilości  ok. 200 uczestników  powitała Pani Dyrektor Monika Kluska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego.

Nie zabrakło wrażeń i emocji. Już na początku trwania transmisji młodzież szkół podstawowych  mogła wypowiedzieć się, odpowiadając na krótkie pytanie dlaczego są zainteresowani naszą szkołą. Na podstawie sugestii młodych ludzi powstała tablica zawierająca odpowiedzi, która została zaprezentowana i udostępniona młodzieży na zakończeniu  spotkania.

dzienotw3

Po oficjalnym powitaniu przybyłych młodych gości Pani Izabela Jaciubek i Pani Edyta Świderska (nasze wspaniałe wuefistki) zaprezentowały przygotowaną prezentację multimedialną zawierającą m.in. krótką historię szkoły, omawiając atuty szkoły,  kierunki kształcenia na przyszły rok szkolny oraz sposób rekrutacji tak, aby każdy uczestnik odkrył kierunek najlepszy dla siebie, swoich zainteresowań i pasji.

Warto dodać, że dla uczniów szkół podstawowych została przygotowana niecodzienna atrakcja w postaci Quizu ,,Co wiemy o Żeromskim?’’.  Chwile, w trakcie których młodzież odpowiadała na przygotowane pytania, nasze licealistki ze Studia 107,  umilały czas swoim śpiewem wykonując nostalgiczny utwór.  Zwycięska trójka została nagrodzona oryginalnymi upominkami, natomiast spośród wszystkich osób, które wzięły udział w Quizie zostały wylosowane vouchery do kultowej opoczyńskiej „Zmiany Klimatu” na pyszny obiadek.

W dalszej części spotkania, absolwenci naszej szkoły Piotr Kubiszewski wraz Kacprem Koneckim podzielili się swoją opinią   dotyczącą I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Opowiedzieli, dlaczego nasza szkoła jest wyjątkowa i jak trudno opuszcza się mury liceum wkraczając już w dorosłe życie, a nasi uczniowie Justyna i Marcel odpowiedzieli na pytania zadawane przez uczestników w trakcie trwania spotkania na czacie.

Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie szybko dobiegł końca. Wszystkie osoby zainteresowane miały możliwość po uprzednim zgłoszeniu zwiedzić szkołę 2 czerwca.

Uczniom szkół podstawowych dziękujemy za poświęcony czas i mówimy DO ZOBACZENIA…W PROGACH NASZEJ SZKOŁY !!!

dzotw14

Uczniom i Absolwentom I LO dziękujemy za nieocenioną pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia 🙂