Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego

Uczniowie naszego liceum z klas humanistycznych 1a oraz 2a/b wyjechali na Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, który odbył się 10 marca w godz. 10:30–13:30 w budynku Wydziału Filologicznego w Łodzi.
Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą studiów na Wydziale Filologicznym UŁ. W trakcie imprezy uczniowie osobiście mogli przekonać się, jak wyglądają akademickie zajęcia, porozmawiać ze studentami i wykładowcami poszczególnych kierunków oraz poznać wydziałową infrastrukturę.

Odwiedzający w tym dniu uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące studiowania na Wydziale Filologicznym UŁ. Zwiedzali stoiska informacyjne, na których  studenci  udzielali wszelkich informacji dotyczących rekrutacji i samego programu studiów. Nie zabrakło przy tym językowych zabaw i łamigłówek, krótkich testów, konkursów, degustacji potraw oraz innych atrakcji przygotowanych dla odwiedzających.

Najważniejszym elementem imprezy były jednak wykłady i warsztaty prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz członków kół naukowych. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach: Teatr w praktyce, Baila conmigo! –  Nauka salsy dla początkujących, zajęciach z języka włoskiego Canta con noi ! – „Śpiewaj z nami”, warsztatach języka  francuskiego – Vive la France, warsztatach dla pasjonatów gier komputerowych oraz zajęciach na temat „Przesądów rosyjskich uczniów”, kultury rosyjskiej – „Rosji rozumem nie pojmiesz”, „Antycznych gier i zabaw”, promocji logopedii i audiologii z badaniem słuchu. Spotkali się także z uczestnikami stypendiów wyjeżdżających w ramach programu Erasmus.

Nasi uczniowie dołączyli do wspólnej nauki, zabawy, wielu konkursów i degustacji europejskich smakołyków.

Opiekunowie: pani Agata Karbownik i pani Anna Waśkiewicz życzą humanistom dalszego wzbudzania i utrzymania zainteresowań budujących kulturę i kompetencje człowieka XXI wieku.