Fenomenalny start

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ogłosiła Ogólnopolski Konkurs dla KLAS AKADEMICKICH SGH na najlepiej zorganizowany DZIEŃ SGH. Termin realizacji przypadł na 23 czerwca 2021 roku. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli. Do konkursu podeszli jak profesjonaliści, choć jeszcze dzień przed wydarzeniem było sporo do poprawienia. Ale w punkcie kulminacyjnym nastąpiła niezwykła mobilizacja. Głównymi prowadzącymi byli: Aleksandra Stępień – Prezes Klas Akademickich w naszej szkole i Mikołaj Zieliński (obydwoje IICg KLASA AKADEMICKA SGH). Wydarzenie zorganizowano w formie spotkania synchronicznego, które odbyło się przez aplikację Microsoft Teams. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Centrum Edukacji Otwartej pani Dorota Popowska, Krajowy Koordynator programu KLASA AKADEMICKA SGH  pani Karolina Skolimowska – Piechowiak, nasza Pani Dyrektor Monika Kluska, pani wicedyrektor Anna Ksyta, pan wicedyrektor Zbigniew Sobczyk, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

W pierwszej części Ola i Mikołaj zapoznali zebranych z warunkami rekrutacji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, zwracając uwagę na uwzględniane wyniki matur, kierunki w języku polskim i angielskim, uzasadniali „Dlaczego SGH?” podkreślając wysoką pozycję wśród uczelni ekonomicznych, renomę za granicą, wysoki poziom edukacji, gwarancję sukcesu zawodowego, doświadczenie i stwarzane możliwości rozwoju, okno na świat.

Przed przejściem do kolejnego etapu spotkania Kinga Studnicka i Kornelia Studnicka z IIFg KLASY AKADEMICKIEJ SGH pięknie zaśpiewały utwór Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”.

W części drugiej Natalia Ksyta i Julia Dąbrowska (IIFg KLASA AKADEMICKA SGH) przedstawiły uczniów naszej szkoły, którzy uzyskali zaszczytny tytuł PRIMUS INTER PARES. Po wyczytaniu i zaprezentowaniu każdego z uczniów rozległy się triumfalne fanfary. W gronie wyróżnionych i uhonorowanych pamiątkowym medalem znaleźli się:

 1. Maja Budzyńska IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 2. Natalia Sygut IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 3. Julia Woźniak IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 4. Aleksandra Zięba IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 5. Mateusz Brzózka IICg KLASA AKADEMICKA SGH
 6. Maciej Kluska IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 7. Kacper Papiernik IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 8. Miłosz Polak IIID KLASA AKADEMICKA SGH
 9. Wiktor Świątkowski IIID KLASA AKADEMICKA SGH.

Następnie miał miejsce niezwykle emocjonujący moment: Dyrektor Centrum Edukacji Otwartej SGH pani Dorota Popowska ogłosiła zwycięzcę Plebiscytu NOBEL UCZNIOWSKI – tytuł ten przypadł Mateuszowi Brzózce (IICg KLASA AKADEMICKA SGH). Jury, w skład którego weszli przedstawiciele SGH postanowili w tej kategorii przyznać szczególne wyróżnienie dla Macieja Kluski (IIID KLASA AKADEMICKA SGH) – naszego tegorocznego absolwenta. Tu warto dodać, że Maciej (były Prezes KLASY AKADEMICKIEJ SGH) znalazł się wśród 20 uczniów z całego kraju zakwalifikowanych do finału II etapu Konkursu o Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego, co jest ogromnym sukcesem.

Stypendium UJ

Po ogłoszeniu wyników Nobla Uczniowskiego głos zabrała , Pani Dyrektor Monika Kluska, która pogratulowała uczniom zaszczytnych tytułów, wyjątkowych wyróżnień.

Po tym wystąpieniu mogliśmy zobaczyć piękny taniec Nadii Witoń  – uczennicy klasy IC, która jest prawdziwą gwiazdą. Od 10 lat pasjonuje ją taniec sportowy. Na co dzień trenuje w Akademii Tańca Sportowego Aster w Tomaszowie Mazowieckim. W swoim dorobku Nadia posiada: Wicemistrzostwo Świata w duecie disco slow oraz Wicemistrzostwo Świata w małej grupie dance show, Mistrzostwo Świata w formacji disco Dance na Mistrzostwach Świata Pula 2018, Wicemistrzostwo Świata w solo dance pop na Mistrzostwach Świata Pula 2019, Mistrzostwo Europy w solo broadway jazz, Wicemistrzostwo Europy w solo lirycal jazz na Mistrzostwach Europy Bełchatów 2016 oraz wiele medali Mistrzostw Polski i zawodów ogólnopolskich.

W kolejnej odsłonie Natalia Ksyta i Julia Dąbrowska omówiły powiązania naszej szkoły z SGH. Zwróciły uwagę na fakt, że wielu naszych absolwentów jest obecnie studentami tej uczelni. W trakcie trwania uroczystości zaprezentowano wypowiedź, Weroniki Franaszczyk (studentka III-go roku na SGH), która niestety ze względu na pracę zawodową w tym dniu nie mogła być z nami:

„SGH daje duże możliwości jeśli chodzi o rozwój kariery. Podczas studiów sami wybieramy ilość przedmiotów, które realizujemy na danym semestrze. Taki system pozwala studentom zacząć pracę już na drugim, czy trzecim roku studiów. Aktualnie jestem na szóstym, ostatnim semestrze studiów licencjackich. W lipcu planuję się obronić. W swoim CV mogę się już pochwalić stażem w firmie ubezpieczeniowej AXA oraz stażem finansowym w start-upie Displate. W marcu tego roku podjęłam pracę na pełny etat w firmie LPP, do której należą takie sklepy, jak Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, czy House. Pracuję w dziale „Przygotowania Kolekcji”. Bardzo się cieszę, że pomimo tego, że jeszcze nie ukończyłam studiów, miałam już okazję podjąć pracę zgodnie z tym, czego się uczę i łapać pierwsze doświadczenia”.

W dalszej części połączyliśmy się z innym naszym absolwentem – obecnie studentem II-go roku SGH Piotrem Kubiszewskim . Piotr podzielił się z nami swoim doświadczeniem z zakresu studiowania na tej uczelni, podał wiele cennych wskazówek. Dodał, że również pracuje zawodowo w znanej na polskim rynku firmie.

Naprawdę jesteśmy dumni z naszych wspaniałych absolwentów. Ale to nie koniec mostu na osi ŻEROMSKI – SGH. Teraz czekała wszystkich prawdziwa niespodzianka. Jako kolejna prelegentka głos zabrała pani Izabela Jaciubek – nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole, która systematycznie bierze udział w corocznych charytatywnych biegach SGH – „BIEGA, BY POMAGAĆ”.

III część „MODA NA SGH – DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI” wzbudziła ogromne zainteresowanie, poprowadziły ją Kinga Orzechowska i Joanna Wijata z IICg KLASY AKADEMICKIEJ SGH. W czasie jej trwania zaprezentowano naprawdę pomysłowe kreacje SGH przygotowane przez uczennice klasy IICg:

 • „Nim ukończysz studia”
 • „Gdy zostajesz na uczelni”
 • „Czas na party”
 • „Wyjście do kina”
 • „Motywy zwierzęce na SGH”
 • „Klasyczny strój absolwenta SGH”
 • „Swobodnie na SGH”
 • „Kolorowo na SGH”
 • „Ze spokojem na egzaminy”
 • „Szał kolorowych liter”
 • „Moda na SGH – wszyscy chcemy się tam dostać”
 • „Zielony świat SGH”
 • „Pięknie na SGH”
 • „Zgodnie z trendem w stroju i zapotrzebowaniem na rynku pracy”
 • „Do SGH pasuje każdy kolor – uczelnia przyciąga światłe umysły”

W czwartej części spotkania znów mogliśmy usłyszeć Aleksandrę Stępień i Mikołaja Zielińskiego. Poznaliśmy wyniki konkursu na logo SGH – ŻEROMSKI. Zwycięzcą został  Artur Czarnecki z IICg KLASY AKADEMICKIEJ SGH.

Przed zakończeniem wydarzenia pani Karolina Skolimowska – Piechowiak poinformowała, że nasza szkoła otrzymuje upominek, który zostanie przekazany we wrześniu. Natomiast Dyrektor Centrum Edukacji Otwartej pani Dorota Popowska podziękowała pani Dyrektor Monice Klusce za „dbałość w tworzeniu przyjaznych warunków do nauki, umożliwienie młodzieży udziału w licznych projektach edukacyjnych, a także wsparcie w ich realizacji”.

Po tych słowach Aleksandra Stępień podziękowała wszystkim uczestnikom. Można dodać, że uroczystość była idealna i niemała w tym zasługa Oli jako Prezesa KLASY AKADEMICKIEJ SGH, ale również niezawodnej ekipie STUDIA 107, w której jest zdobywca tytułu PRIMUS INTER PARES  – Miłosz Polak.

To niesamowite – w czerwcu 2021 roku nasi uczniowie zdobyli aż 3 nagrody zespołowe. Wszyscy wiemy, że rozgrywki zespołowe zawsze budzą wiele pozytywnych emocji, a ich sukces tym większy, bo oparty na współpracy, współdziałaniu. W takich warunkach jest wychowywany  Vir honestus et bonus civis.

Gratulujemy uczniom KLAS AKADEMICKICH pomysłowości i perfekcji działania!!!

Link do nagrania z Dnia SGH w naszej szkole:
https://www.youtube.com/watch?v=_qsEDPtn4go