Finał LXVII Olimpiady Fizycznej

Nie dokonuje odkrycia, kto nie bada niemożliwości.
/Albert Einstain/

 Ostatni, III etap 67 Olimpiady Fizycznej podzielony był na trzy części.

07.04.2018 odbyła się część doświadczalna, której celem było wyznaczenie prędkości utradźwięków w powietrzu. W niedzielę 8 kwietnia zawodnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznym.  Treści zadań wraz z wzorcowymi rozwiązaniami można znaleźć na stronie Komitetu Głównego OF www.kgof.edu.pl.

10 kwietnia 2018 r. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Olimpiady.

Niezwykle dumni informujemy, że

Łukasz Mazur  uczeń klasy 3D otrzymał tytuł FINALISTY.

Znalazł się w gronie wybitnych pasjonatów fizyki. Oznacza to wynik 100% z egzaminu maturalnego z fizyki i otwiera drogę na wiele kierunków studiów związanych nie tylko z fizyką

Finałową galę LXVII Olimpiady Fizycznej zaszczycił wiceminister edukacji narodowej, pan Maciej Kopeć, który gratulował zawodnikom sukcesu, przyznając, że „nieodmiennie wielkie wrażenie robi na nim, pomysłowość, z jaką uczestnicy podchodzą do rozwiązywania zadań finałowych”.

My znamy swoich uczniów i wiemy, że ta pomysłowość rodzi się z niezwykłej ciekawości i wytrwałości w poszukiwaniu, nawet trudnych, odpowiedzi.

Gratulujemy i życzymy Łukaszowi dalszych sukcesów w przyszłości!