„Gloria victis – powstanie styczniowe 1863 r. – ludzie i wydarzenia”

16 października w filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się konkurs historyczny „Gloria victis – powstanie styczniowe 1863 r. – ludzie i wydarzenia”. Organizatorem było Studenckie Koło Naukowe Historyków „KLIO” we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu JK. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób: Ewa Borończyk III B, Kamil Wlazło II A2, Maciej Sapieja II A2, Michał Telus I A1, Kamil Gorzela I A1, Dominika Panfil I A1 oraz Sebastian Szewczyk II F. Młodzież została bardzo dobrze przygotowana przez p. Annę Martykę, p. Krzysztofa Czajkowskiego i p. Jacka Plucińskiego – nauczycieli historii.

Oto wypowiedzi niektórych uczniów na temat konkursu:

  • Maciej Sapieja z kl. II A2 „Konkurs był przeciętny; ani trudny, ani łatwy. Niezadowolony jestem jedynie z jednego pytania za największą ilość punktów: o podanie nazwisk osób poległych w pewnej manifestacji. Punktacja do tego pytania była lekko przesadzona, osoby które „potknęły” się na tym pytaniu straciły za wiele w porównaniu do innych zadań. Poza tym test posiadał zróżnicowane i niektóre naprawdę ciekawe zadania. Dzięki temu pisząc ten konkurs również dobrze się bawiłem, oby takich więcej w przyszłości.”

 

  • Kamil Wlazło z kl. II A2  „Jechałem na konkurs z pozytywnym nastawieniem. Liczyłem, że przy odrobinie szczęścia znajdę się wśród najlepszych. Konkurencja była bez wątpienia ogromna, pytania także nie należały do najłatwiejszych. Pomimo, że nie znalazłem się wśród najlepszych, jestem zadowolony. Atmosfera z przed i po konkursie była wspaniała”

 

  • Dominika Panfil z kl. I A1 „Atmosfera była fajna, konkurencja ogromna, a zadania trudne i chodź nie znalazłam się w pierwszej 10 jestem zadowolona ze swoich wyników. Udział w takich konkursach na pewno pomaga  rozwijać się  oraz zwiększa wiedzę historyczną.”

 

Serdecznie gratulujemy  Sebastianowi Szewczykowi, który wywalczył II miejsce oraz Kamilowi Gorzeli za zajęcie IX miejsca.