Graffiti i folklor

Graffiti oraz folklor były motywem przewodnim projektu, w którym uczestniczyła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Młodzież spotkała się w Poroninie w dniach od 21 do 27 kwietnia 2018 roku wraz z bułgarską młodzieżą.

Spotkanie dwóch kultur, nauka pracy w międzynarodowym zespole, łamanie barier, nauka języka angielskiego w praktyce oraz szlifowanie umiejętności związanych z wykonywaniem graffiti były możliwe dzięki dofinansowaniu z Programu Erasmus+, które otrzymała Fundacja Wspierania Potencjału Lokalnego. W projekcie łącznie udział wzięło 40 osób z Polski i Bułgarii.

Podczas spotkania stosowane były różne metody edukacji nieformalnej m.in. warsztaty, prezentacje, wieczory kulturowe, gry i zabawy integracyjne.

Prace, które powstały na projekcie w ramach nauki będzie można zobaczyć w Miejskim Domu Kultury w Opocznie od 7 do 17 maja.

Młodzież ma w planach dnia 11 maja pomalowanie jednego z opoczyńskich murów, w trakcie którego przeprowadzi warsztaty tworzenia graffiti metodą szablonu. Więcej informacji o wydarzeniu oraz zdjęć z projektu można zobaczyć na stronie facebook Fundacja Wspierania Potencjału Lokalnego.

Całe wydarzenie honorowym patronatem objął Starosta Opoczyński Pan Józef Róg.

Warto nadmienić, że to kolejny projekt w ramach programu Erasmus +, który realizowany jest w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego.