Grand Prix Opoczna w Dwójkach Siatkarskich

GRAND PRIX OPOCZNA W DWÓJKACH SIATKARSKICH

Dnia 22 czerwca 2014 roku rozegrano ostatnią czwartą kolejkę zmagań siatkarskich dwójek. Zawody zorganizowane przez UKS Maratończyk Klub prowadzony przez Dariusza Lewandowskiego działający przy ZSO w Opocznie, a wszystkie mecze rozgrywane była w hali sportowej tej szkoły. Głównymi celami tych zawodów były: popularyzacja gry w piłkę siatkową w środowisku lokalnym, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport oraz gra fair play.

Zawody prowadzone były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 21 punktów. Chcąc osiągnąć sukces każda z ekip musiała wykazać się dużymi umiejętnościami a o zwycięstwie decydowały udział w każdych zawodach i zajęcie jak najwyższego miejsca. Za sam udział bez względu na zajęte miejsce drużyna otrzymywała 4 punkty, natomiast za miejsca od I do V (18p., 15p., 12 p., 10p., oraz 8 p.).

W tej rywalizacji najrówniej zagrali panowie Marcin Żach i Mirosław Murawiec, którzy wzięli udział w każdym turnieju zdobywając łącznie 79 punków. Na drugim miejscu pomimo nieobecności w jednym z cykli uplasowała się para Hubert Franczak – Piotr Koćmiel, którzy wygrali trzy z czterech przeprowadzonych turniejów. Miejsce trzecie padło łupem pary dwóch braci Marka i Adama Skrzypków, którzy systematycznie zgłaszali się do każdych zawodów plasując się w trzech turniejach na czwartych miejscach a na ostatnim na trzecim miejscu co dało im możliwość wywalczenia miejsca w pierwszej trójce. W zawodach startowały różne drużyny były ekipy męskie, damskie a nawet mieszane. Rozgrywane mecze stały na dość wysokim poziomie o czym świadczą wyniki spotkań pomiędzy zespołami (tie breaki).

Organizator i jednocześnie sędzia meczy bardzo serdecznie dziękuje na koniec wszystkim zespołom za udział i wspaniałą rywalizację. Jednocześnie dziękuje dyrektorce ZSO w Opocznie Małgorzacie Mróz Dudzie za udostępnienie obiektu sportowego do rozgrywania w/w imprezy a także Pawłowi Dierżanowi za pomoc w organizacji i sędziowaniu. Na koniec zawodów najlepsze pięć zespołów otrzymało od organizatora pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub i ZSO w Opocznie.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych pięciu zespołów startujących w zawodach wśród których znalazła się drużyna żeńska:  

I miejsce         MARCIN ŻACH – MIROSŁAW MURAWIEC     79 punktów

II miejsce       HUBERT FRANCZAK – PIOTR KOĆMIEL        66 punktów

III miejsce      MAREK SKRZYPEK – ADAM SKRZYPEK         58 punktów

IV miejsce      DAWID KOZERA – FILIP SETA                           48 punktów

V miejsce        SYLWIA WIJATA – ALEKSANDRA ZAWADA 40 punktów