IV Edycja Turnieju Miasta w piłce siatkowej męskiej

IV EDYCJA TURNIEJU MIAST W PIŁCE SIATKOWEJ MĘSKIEJ

OPOCZNO 2013

,,Siatkarski Maraton” tak można krótko sprecyzować IV Edycję Turnieju Miast w piłce siatkowej męskiej o puchar Burmistrza Opoczna pana Jana Wieruszewskiego, który odbyły się w sobotę 2 marca 2013 roku na hali sportowej w Żeromskim. Mecze grupowe rozpoczęły się o godzinie 9.15 a mecze finałowe rozgrywano o 17.30. W tym roku po raz pierwszy do zawodów zgłoszonych zostało 8 zespołów reprezentujących miasta: Skierniewice, Rawę Mazowiecką, Jastrząb, Drzewicę, Zgierz, Brzeziny, Skrzyńsko oraz Opoczno. Turniej rozgrywany były w dwóch grupach systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów i dwóch przewagi (do 20 punktów). W grupie A znalazły się: SKIERNIEWICKI WĘGIEL, GASTERN DRZEWICA, TOMPEX SKRZYŃSKO oraz KOLREX BRZEZINY, natomiast w grupie B: SZ6STKA OPOCZNO, KARBET JASTRZĄB, RAWA MAZOWIECKA i VOLLEY CENTRUM ZGIERZ. Poziom zawodów był bardzo wysoki o czym świadczą wyniki poszczególnych meczy. Do półfinałów awans mogły zdobyć dwa pierwsze zespoły z grup. I tak w grupie A pomimo jednej porażki 1:2 najlepsza okazała się ekipa ze Skierniewic która awansowała z pierwszego miejsca. Losy miejsca drugiego rozstrzygnięte zostały w ostatnim meczu w którym Skrzyńsko pokonało zespół ze Skierniewic przez co o 1 punkt wyprzedziło Brzeziny i awansowało z drugiego miejsca. W grupie B walka była bardziej zacięta gdyż zespoły oprócz jednego meczu wygrywały w stosunku 2:1. Awans z grupy A z pierwszego miejsca zdobyła ekipa z Jastrzębia, która nie przegrała żadnego spotkania. O awans w tej grupie w ostatnim spotkaniu grupowym walczyły Opoczno i Rawa Mazowiecka. Mecz był tak zacięty że walka o każdy punkt była niesamowita. W pierwszym secie kiedy to drużyna z Opoczna wygrała 20:18 i drugi set miał zakończyć rywalizację zespół z Rawy pokazał klasę i zakończył go na swoją korzyść 20:17. O wszystkim miał rozstrzygnąć tie break w którym lepsi okazali się zawodnicy z Opoczna tym samym zajmując drugie miejsce. W półfinałach spotkały się drużyn: Sz6stka Opoczno – Skierniewicki Węgiel oraz Karbet Jastrząb – Tompex Skrzyńsko. Podobnie jak w meczach grupowych walka była punkt za punkt i o awansie do finału zadecydowały w grupie A tie break natomiast w grupie B nerwowa końcówka. W pierwszym półfinale zespół z Opoczna po łatwo wygranym secie 20:11 miał pewny awans lecz w kolejnych dwóch setach zbyt duża ilość błędów spowodowała że to ekipa ze Skierniewic cieszyła się z awansu wygrywając dwa kolejne sety 20:14 oraz 15:10. W drugim półfinale walka była do ostatnich punktów każdego seta lecz końcówki setów należały do Jastrzębia. Tak więc w małym finale zagrały zespoły: Tompex Skrzyńsko – Sz6stka Opoczno i tu lepsi okazali się panowie ze Skrzyńska wygrywając 2:1. W finale głównym panowie z Jastrzębia okazali się lepszym zespołem od drużyny ze Skierniewic wygrywając finał 2:1.

Głównym organizatorem zawodów po raz czwarty był pan Dariusz Lewandowski, wspierany przez Burmistrza Miasta Opoczna pana Jana Wieruszewskiego i dyrektorkę ZSO w Opocznie panią Małgorzatę Mróz Dudę. Każda drużyna biorąca udział w zawodach otrzymała pamiątkowe dyplomy, gadżety a trzem najlepszym zespołom wręczone zostały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane i wręczone przez Burmistrza Miasta Opoczna Jana Wieruszewskiego który zaszczycił nas swoją obecnością (I miejsce), właściciela sklepu SKAUT – Bogusława Lasotę (II miejsce) oraz dyrekcję ZSO (III miejsce).

Organizator imprezy na koniec serdecznie podziękował również za pomoc w sędziowaniu panu Zbigniewowi Sobczykowi oraz uczniom: Aleksandrze Zawadzie (IIF), Joannie Kowalewskiej (IIIA2), Aleksandrze Kucharskiej (IIIF), Sylwii Kubiszewskiej (IIB), Klaudii Małyszy (IIIF2G), Szymonowi Pacanowi (IIC), Bartłomiejowi Wujkowi (IIC) oraz Maciejowi Gajewskiemu (IIC) za pomoc i prowadzenie protokołów zawodów.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczy grupowych i końcową klasyfikację:

Grupa A: (miejsce, drużyna, punkty, sety i małe punkty)

I miejsce Skierniewicki Węgiel 7 5:2 (118:108)

II miejsce Tompex Skrzyńsko 6 5:3 (137:115)

III miejsce Kolrex Brzeziny 5 4:3 (115:112)

IV miejsce Gastern Drzewica 0 0:6 (85:120)

Grupa B: (miejsce, drużyna, punkty, sety i małe punkty)

I miejsce Karbet Jastrząb 6 6:3 (159:117)

II miejsce Sz6stka Opoczno 5 5:4 (147:152)

III miejsce Rawa Mazowiecka 5 4:4 (128:134)

IV miejsce Volley Centrum Zgierz 2 2:6 (116:147)

I półfinał Sz6stka Opoczno – Skierniewicki Węgiel 1:2 (20:11,14:20,10:15)

II półfinał Tompex Skrzyńsko – Karbet Jastrząb 0:2 (18:20,19:21)

Mecz o III miejsce: Sz6stka Opoczno – Tompex Skrzyńsko 1:2 (25:22, 19:25, 15:12)

Mecz o I miejsce: Skierniewicki Węgiel – Karbet Jastrząb 1:2 (28:26, 20:25, 12:15)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA WSZYSTKICH ZESPOŁÓW:

I miejsce Karbet Jastrząb

II miejsce Skierniewicki Węgiel

III miejsce Tompex Skrzyńsko

IV miejsce Sz6stka Opoczno

V miejsce Kolrex Brzeziny

VI miejsce Rawa Mazowiecka

VII miejsce Volley Centrum Zgierz

VIII miejsce Gastern Drzewica