Iza i Nikodem zwycięzcami konkursu DiscoverEU

Z niesamowitą dumą informujemy, że Izabela Komorowska i Nikodem Sokołowski (dziś już absolwenci z IIIc KLASY AKADEMICKIEJ SGH, ale w czasie przystąpienia do rywalizacji nasi uczniowie) zwyciężyli w Konkursie DiscoverEu. W nagrodę otrzymali bilety kolejowe do odbycia trwającej przez nie dłużej niż miesiąc zaplanowanej przez siebie podróży po wybranych krajach UE, podczas której odkryli różnorodność Europy, jej dziedzictwo kulturowe i historię.

Sam konkurs jest inicjatywą Unii Europejskiej, miał na celu uświadomić młodym ludziom zalety swobodnego poruszania się po Europie.

Iza i Nikodem podczas zaplanowanej przez siebie podróży trwającej od 5 do 17 sierpnia 2019 roku między innymi dotarli do Berlina, Amsterdamu, Rotterdamu, Roosendal, Brukseli, Paryża, Barcelony. Byli na meczu klubu piłkarskiego Feyenoord Rotterdam, zwiedzili siedzibę Parlamentu Europejskiego, symbol Paryża – wieżę Eiffla, pałac królewski – Luwr, nekropolię Montmartre z grobem Fryderyka Chopina, płynęli statkiem po Sekwanie, wypoczywali na Polach Elizejskich, jechali jedną z najszybszych kolei na świecie TGV osiągającą w regularnej eksploatacji prędkość do 320 km/h. Zobaczyli słynny stadion klubu FC Barcelona Camp Nou  oraz wjechali na górę Montserrat ze słynnym męskim klasztorem benedyktyńskim, przeglądali się w lazurowych wodach Morza Śródziemnego. Ale super nagroda na niezapomniane wakacje.

Serdecznie gratulujemy Izie i Nikodemowi i życzymy, by piękno zwiedzanych miejsc było dla nich radosnym przygotowaniem do studiowania. Z życzeniami wszelkiego powodzenia!!!

iza i nikodem_z