Jesienny Maraton Kreatywności „Żerom 2015”

4 listopada 2015 roku na hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie odbył się Jesienny Maraton Kreatywności „Żerom 2015”. Patronat medialny nad imprezą objął „Tygodnik Opoczyński” oraz Telewizja Lokalna Opoczno.

Każda edycja maratonu cieszy się dużym zainteresowanie wśród młodzieży. W tym roku udział  wzięło 470 osób. A chodzi o to, aby taniec w jednym rytmie zjednoczył setki młodych ludzi, a entuzjazm uczestników i organizatorów posłużył niesamowitej akcji promowania zdrowego stylu życia, nowoczesnego spojrzenia na fitness oraz dobrej zabawy w miłym towarzystwie przy energetyzującej muzyce. Organizatorami maratonu byli: Urząd Miejski w Opocznie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie oraz Katarzyna Niewadzi, Beata Pierwoła i Jacek Pluciński z ZSO w Opocznie.

Uroczystego otwarcia maratonu dokonali wicestarosta pan Marcin Baranowski oraz dyrektor ZSO w Opocznie pani Małgorzata Mróz-Duda.

Impreza adresowana była do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego. W maratonie udział wzięli uczniowie ZSS nr 1, ZSS nr 3, ZSPrywatnych, ZSPg nr 1 i ZSO z Opoczna oraz Gimnazjum w Białaczowie, Publiczne Gimnazjum w Ogonowicach i Gimnazjum w Prymusowej Woli.

Maraton w ciekawych strojach jesiennych prowadziły instruktorki fitness: Beata Pierwoła (Studio Tico), Małgorzata Nasulewicz (Wytwórnia Zdrowia Antidotum),  Katarzyna Niewadzi (nauczyciel ZSO), Marysia Niewadzi oraz gość – charyzmatyczny, niezwykle energiczny, instruktor tańca, tancerz, choreograf Kamil Hoft.

Maraton trwał 2,5 godziny, z krótką przerwą na zmianę prowadzącego. Na sygnał instruktora uczestnicy schodzili z parkietu, pili wodę –  w marszu – i na sygnał wracali , by tańczyć dalej. Zgodnie z regulaminem żaden uczestnik nie został zdyskwalifikowany, chyba że sam zrezygnował z dalszej zabawy.

Uczestnicy Maratonu wykazali się nie lada kondycją, dużymi umiejętnościami rytmiczno tanecznymi oraz techniką i pięknem poruszania się. Oczywiście nie wszyscy wytrwali do końca, ale sam start był dla nich sukcesem. Dzięki tej 2,5 godzinnej zabawie można poznać nowych ludzi i zobaczyć, w jak fantastyczny sposób można spędzać wolny czas wzmacniając swoją kondycję, a jednocześnie rywalizować fair play. W maratonie nie ma przegranych – wygrywa każdy kto tańczy a wśród wielu liczyła się wola walki ze swymi słabościami.

Temu wszystkiemu skrupulatnie przyglądało się jury, oceniając taneczne talenty wśród startujących. Zadaniem jury było wybrać w kategorii gimnazjum i w kategorii szkoła ponadgimnazjalna, pięciu najlepszych uczestników, którzy otrzymają złote medale, pięciu ocenionych na drugie miejsce, którzy otrzymają srebrne medale oraz pięciu, którzy zajmą trzecie miejsce i otrzymają brązowe medale.

Jury oceniało:

  1. bezbłędne opanowanie zaprezentowanych układów choreograficznych,
  2. znajomość podstawowych i zaawansowanych kroków aerobiku,
  3. bardzo dobrą kondycję fizyczną,
  4. umiejętności rytmiczno – taneczne,
  5. technikę poruszania się,
  6. harmonię, piękno i estetykę ruchu oraz ciekawy strój o tematyce jesiennej.

W skład Jury wchodzili opiekunowie zgłoszonych grup oraz przewodnicząca pani Katarzyna Kobierska.

I miejsce w kategorii gimnazjum zajęli:

1.Madej Monika – Gimnazjum w Prymusowej Woli

2.Pietrzyk Wiktoria – Gimnazjum w Prymusowej Woli

3.Gielec Katarzyna – Gimnazjum w Prymusowej Woli

4.Kmiecik Eliza – ZSS nr 1 w Opocznie

5.Wiktorowicz Malwina – ZSS nr 1 w Opocznie

II miejsce zajęli:

1.Januszewska Klaudia – Gimnazjum w Prymusowej Woli

2.Snochowska Maja – Gimnazjum w Prymusowej Woli

3.Świąder Kacper – Gimnazjum w Prymusowej Woli

4.Stępień Piotr – ZSS nr 3 w Opocznie

5.Pręcikowska Klaudia – ZSS nr 1 w Opocznie

III miejsce zajęli:

1.Morawska Magdalena – Gimnazjum w Prymusowej Woli

2.Świątek Bartłomiej – Gimnazjum w Prymusowej Woli

3.Kwapis Kamil – ZSS nr 3 w Opocznie

4.Wiktorowicz Oliwia – ZSS nr 3 w Opocznie

5.Gorzałczyńska Olga –Gimnazjum w Ogonowicach

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli:

1.Dulnikiewicz Joanna – ZSO

2.Rutowicz Joanna – ZSO

3. Piekarz Ola – ZSO

4. Pęczek Partycja – ZSO

5.Wilk Justyna – ZSO

II miejsce zajęli:

1.Wójcik Klaudia – ZSO

2.Pietrusiewicz Aleksandra – ZSO

3.Bryks Klaudia – ZSO

4.Jóźwik Małgorzata – ZSO

5.Gruszczyński Mateusz – ZSO

III miejsce zajęli:

1.Czerniak Dawid – ZSO

2.Ciupa Mateusz – ZSO

3.Michałowicz Aleksandra – ZSO

4.Defratyka Małgorzata – ZSO

5.Telega Paulina – ZSO

Nagrody w imieniu sponsorów wręczali prowadzący maraton instruktorzy oraz dwie małe pomocnice Lenka i Marysia.

Prowadzący zapewnili miłą, ciepłą i przyjazną atmosferę, a o opiekę medyczną zadbał Harcerski Klubu Ratowniczy Hufiec ZHP Opoczno (Ilona Chmielińska, Oliwia Bolek, Dawid Milczarek, Mateusz Turliński, Karol Musiał, Filip Kula) oraz pani pielęgniarka Halina Piekarska.

Organizatorzy przygotowali kilka miłych niespodzianek. Pierwszą z nich był występ niezwykle uzdolnionych dziewcząt z Formacji Tanecznej „Zahra Fitness”. Opiekunem zespołu jest Kasia Niewadzi. Inne niespodzianki to, ciekawa jesienna sceneria, energetyzująca muzyka, przepyszne słodycze oraz niezwykły pokaz taneczny gościa Kamila Hofta.