Klasa Akademicka SGH

26 kwietnia 2017 w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umów o rozpoczęciu współpracy pomiędzy SGH a szkołami ponadgimnazjalnymi w ramach programu „Klasa akademicka SGH”, w którym wzięła udział pani dyrektor I LO
w Opocznie Monika Kluska i wicedyretor Robert Sędkowski. Tego dnia wszyscy zaproszeni goście wzięli udział w Święcie SGH.
Pisaliśmy już wcześniej, iż nasze liceum jako jedno z pięciu z całej Polski dołączyło do tego ambitnego i wyróżniającego nas projektu. Warto przypomnieć, że celem programu jest rozwinięcie współpracy Uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Uczelnia oferuje organizowanie dla uczniów zajęć dydaktycznych prowadzonych przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia będą odbywać się na terenie kampusu Uczelni oraz w naszej szkole.
Do „Klasy akademickiej SGH” dołączy w roku szkolnym 2017/18 klasa I C pod opieką wychowawcy p. Marzeny Papis- nauczyciela geografii. Opisywany program jest szansą również dla naszych przyszłych uczniów, którzy chcą się rozwijać, pragną osiągnąć sukces edukacyjny i zawodowy oraz planują podjąć studia m. in. na takich kierunkach jak: europeistyka, stosunki międzynarodowe, ekonomia, polityka społeczna, gospodarka przestrzenna.
Uczniowie klasy I C już teraz mogli się zarejestrować i wziąć udział w wykładach online.

Niezmiernie się cieszymy na tę współpracę i wierzymy, że przyniesie ona naszym uczniom mnóstwo korzyści, które zaowocują w przyszłości.