Kobieta

Słowo kobieta przez wieki  było powodem wielu sporów mających na celu znalezienia definicji tego terminu. KOBIETA – białogłowa, delikatna istota, bogini czarodziejka, a może naiwna, obłudna Ewa przez która rodzaj ludzki został wygnany z raju….
Od najdawniejszych czasów istota ta stanowiła natchnienie ukazywane przez malarzy, poetów jako anioł i szatan, motyl i głaz, dobro i zło. Kobieta pełna wdzięki i magnetyzmu umiała okiełznać niejednego mężczyznę.

Kim jest kobieta? KOBIETA to wyjątek od reguły, potrafi być jednocześnie okrutna i czuła, piękna i odstraszająca, dlatego właśnie jest kobietą. Stanowi coś niepojętego, nieziemskiego. Istota, która jest duchem z niebios w ludzkim ciele, nie za świata a na świecie.

Istnieje wiele aforyzmów o kobietach np.

„Kobieto, królowo, szatanie, aniele,
Motylu, głazie, kwiecie,
Duchu z niebios w ludzkim ciele,
Nie ze świata, a na świecie.”
/Ignacy Kraszewski/

„To nie uroda czyni kobietę piękną, lecz uśmiech, dobroć i pewność siebie jaką rozdaje światu”.

„Nie wiem, czy Bóg stworzył kobietę, ale jeśli tak to wiedział po co”.
/Brigitte Bardot/

Tylko kobieta jedną ręką gotuje zupę, drugą ściera kurz, jednym okiem zerka na dzieci, drugim na serial, nogą wyciera podłogę, a ramieniem trzyma słuchawkę telefonu i mówi do koleżanki „nie, nie jestem zajęta”.

Z okazji naszego święta życzymy sobie i Wam drogie kobiety, abyśmy były podziwiane i kochane, ale także rozumiane i szanowane. By Nas rozpieszczano i traktowano poważnie. Byśmy były obsypywane nie tylko kwiatami ale i słowami oraz dowodami wdzięczności i uznania za to, że jesteśmy i za to co robimy w domu, pracy i życiu społecznym…

Aby Dzień Kobiet trwał nie jeden a 365 dni w roku.

Życzy Formacja Taneczna Zahra Fitness
z opiekunem Kasią Niewadzi.