Kolejna zbiórka krwi za nami!

1Tym razem (11 grudnia 2018r.) zebraliśmy 9900ml krwi od 22 osób. Chętnych jak zawsze było dwukrotnie więcej, ale warunki zdrowotne pozwoliły pobrać krew tylko od części zadeklarowanych osób. To druga taka akcja w naszej szkole w tym roku szkolnym, a kolejna jeszcze przed nami. Świadomość uczniów na temat znaczenia i potrzeby regularnego oddawania krwi w celu zapewnienia potrzebującym pacjentom dostępu do tego bezcennego leku jest ogromna. Duża część osób czeka na osiągnięcie pełnoletności, aby wziąć wreszcie udział w akcji.

Krwiodawstwo to nie tylko szlachetna idea, piękne słowa i odznaczenia dla zasłużonych dawców. To wyjście z odrobiną siebie naprzeciw potrzebom drugiego człowieka, który znalazł się w trudnej sytuacji zdrowotnej, a wraz z otrzymaniem potrzebnej krwi lub produktów krwiopochodnych odzyskuje zdrowie, a być może i życie.

Wszystkim honorowym krwiodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy od wzięcia udziału w kolejnej akcji, która odbędzie się 12 marca 2019 roku na terenie naszej szkoły.

                                          Koordynatorki akcji: Ewa Gutarowska i Teresa Tępińska.

2