Kolejne dobre wieści Krakowa

Kraków dalej docenia uczniów „Żeromskiego”. Tydzień temu poinformowaliśmy społeczność szkoły o zdobyciu Złotego Certyfikatu i uzyskaniu tytułu LAUREATA HONOROWEGO w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „SERCE KAPSUŁY CZASU” przez Wiktorię Mikułę z klasy IIa. Dziś dzielimy się kolejną wspaniałą wiadomością – Aleksandra Zięba i Wiktor Świątkowski (oboje klasa IId) zostali kolejnymi LAUREATAMI HONOROWYMI Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „SERCE KAPSUŁY CZASU”, otrzymają Złote Certyfikaty. Prace literackie Oli i Wiktora w oryginale zostaną zabezpieczone, a następnie złożone i zamknięte wewnątrz „Kapsuły Czasu”.   Na tym nie koniec tytuły LAUREATÓW WYROŻNIONYCH i Srebrne Certyfikaty otrzymają Julia Cichawa i Antoni Grabski (klasa IIa). Prace Julii i Antoniego zostaną zdigitalizowane, zapisane na obecnie znanych nośnikach pamięci i złożone w „Kapsule Czasu” w formie cyfrowej.

Uczniowie naszej szkoły pięknie zapisują się w historii naszego kraju – podarowali przyszłym pokoleniom swoją wizję przyszłości. Technikami literackimi o tematyce futurologicznej przedstawili Opoczno. Planowane są cykliczne otwarcia Kapsuły Czasu,  podczas których zdeponowane w jej wnętrzu prace, poddawane będą publicznej weryfikacji. Debata odbywać się będzie w postaci paneli z udziałem specjalistów i – co szczególnie istotne – także mieszkańców miast. Pierwsze otwarcie Kapsuły Czasu nastąpi po 10 latach od momentu realizacji obiektu architektonicznego. Kolejne będą miały miejsce w interwałach czasowych co 25 lat (jedna Generacja), do momentu realizacji „formuły 100-letniej” Kapsuły Czasu.

WIELKIE BRAWA DLA NAGRODZONYCH, to ogromna satysfakcja dla całej społeczności opoczyńskiej. Gratulujemy Wam i Waszym bliskim.