Konkurs „Na najciekawszą trasę rowerową w powiecie opoczyńskim”

21 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Po wstępnych przemówieniach zaproszonych gości odbyła się prelekcja na temat prac badawczych związanych z poszukiwaniem pozostałości po dawnych murach miejskich Opoczna. Niewielu zdaje sobie sprawę, że możemy je wskazać przy ulicy Szpitalnej, Staromiejskiej, Szewskiej i wielu innych miejscach.

W dalszej części spotkania przystąpiono do ogłoszenia wyników konkursów ogłoszonych przez Starostwo Powiatowe w Opocznie w związku z obchodzonym świętem. Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Dawid Barul (IIIf3g) zajął III miejsce w Konkursie „Na najciekawszą trasę rowerową w powiecie opoczyńskim”. W swojej pracy Dawid zabrał jurorów na wirtualną wyprawę z Opoczna do Drzewicy po malowniczych, czasami mało znanych zakątkach pięknej Ziemi Opoczyńskiej.

Z kolei w Konkursie Fotograficznym „Co pozostało z tamtych lat…” wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Ic Anita Kowalczyk za wymowną pracę „Zamek w Drzewicy”.

Miłym akcentem było wręczenie uczestnikom konkursów organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Opocznie albumów „Osobliwości przyrody powiatu opoczyńskiego”. Zdecydowana większość zamieszczonych w nim fotografii została wykonana przez naszych uczniów: Anitę Kowalczyk (Ic), Karinę Stępień (IIIa2), Aleksandrę Kmitę (IId), Weronikę Madej (IIIa2), Justynę Wilk (IIIa2), Magdalenę Sapieja (IIId), Karolinę  Koperę (IIIf3g) i Dawida Barula (IIIf3g). GRATULUJEMY!