I LO po raz kolejny razem z ogólnopolską akcją Tropem Wilczym-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2018 roku w całej Polsce odbyła się VI edycja największej otwartej imprezy sportowo- edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym roku bieg odbył się w 300 miejscowościach w Polsce i na świecie.

W Opocznie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się po raz IV.

Ideą tej imprezy jest:
-promocja biegania
-oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia
-propagowanie wiedzy o historii

Wydarzenie rozpoczął marszobieg tzw. runda honorowa wszystkich uczestników wokół Zalewu Opoczyńskiego z Flagą Polski.

W biegu udział wzięli zawodnicy z Opoczna i okolic w tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Kategorie w jakich można było wziąć udział to: szkoły podstawowe (klasy I- III, IV-VI), szkoły gimnazjalne oraz OPEN (ponadgimnazjalne).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik biegu otrzymał  pakiet startowy.

Odważniejsi uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zmierzyć swoje siły w strzelaniu do tarczy z krótkiej broni pneumatycznej, oczywiście po uprzednim instruktażu.

W tym roku mieliśmy również możliwość zobaczenia opoczyńskich morsów, którzy po skończonym biegu zanurzyli się w zalewie opoczyńskim.

Zmarzniętych uczestników rozgrzała żołnierska grochówka.

Uczniowie naszej szkoły spisali się rewelacyjnie zajmując miejsca medalowe na podium w kategorii OPEN.

Drugie miejsce na podium w kategorii damskiej zajęła Karolina Rzeźnik, miejsce III w kategorii męskiej zajął Michał Franczak a tuż za podium na miejscu IV był Artur Safaryan. Wyniki jednak nie były najważniejsze. Liczył się udział i determinacja uczestników w tak wyjątkowym wydarzeniu.

W biegu ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych reprezentowali naszą szkołę nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele pani Izabela Jaciubek, która po raz kolejny wzięła czynny udział w biegu oraz pan Krzysztof Czajkowski- nauczyciel historii, który również postanowił zmierzyć swoich sił na dystansie 1963m.

Ogromne gratulacje dla uczniów naszej szkoły oraz dla nauczycieli !!