Maraton Fitness ,,Żeromski 2015″

MARATON FITNESS ,,ŻEROMSKI 2015″

Dnia 16 kwietnia 2015 roku na hali sportowej w Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie odbyła się już VII edycja Maratonu Fitness – ,,Żerom 2015”. Organizatorami były Katarzyna Niewadzi, Beata Pierwoła oraz Jacek Pluciński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie. Taniec w jednym rytmie zjednoczył setki młodych ludzi, a entuzjazm uczestników i organizatorów posłużył niesamowitej akcji promowania zdrowego stylu życia, nowoczesnego spojrzenia na fitness oraz dobrej zabawy w miłym towarzystwie przy energetyzującej muzyce. Partonat medialny nad maratonem objął Tygodnik Opoczyński „TOP”.
Uroczystego rozpoczęcia dokonał V-ce Starosta Opoczyński pan Marcin Baranowski oraz dyrektor ZSO w Opocznie pani Małgorzata Mróz Duda. Po ich wystąpieniu organizatorzy Maratonu wręczyli wszystkim sponsorom pamiątkowe upomonki.
Impreza adresowana była do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego. W maratonie udział wzięli uczniowie ZSS nr 1, ZSS nr 3, ZSPrywatnych, ZSPg nr 1 i ZSO z Opoczna oraz Gimnazjum w Drzewicy, Gimnazjum w Białaczowie, Publiczne Gimnazjum w Ogonowicach, Gimnazjum w Prymusowej Woli oraz Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie.
Maraton prowadziła Beata Pierwoła, Katarzyna Niewadzi z ZSO oraz Anna Przygodzka– instruktorki fitness i nauczycielki wf. Prowadzący zaintrygowali tańczących ciekawą i atrakcyjną choreografią. W maratonie uczestniczyło 655 osób.
Maraton trwał trzy godziny, z krótką przerwą na zmianę prowadzącego. Na sygnał instruktora uczestnicy schodzili z parkietu, pili wodę – w marszu – i na sygnał wracali , by tańczyć dalej. Zgodnie z regulaminem żaden uczestnik nie został zdyskwalifikowany, chyba że sam zrezygnował z dalszej zabawy.
Uczestnicy Maratonu musieli się wykazać nie lada kondycją, dużymi umiejętnościami rytmiczno tanecznymi oraz techniką i pięknem poruszania się. Oczywiście nie wszyscy wytrwali do końca, ale sam start był dla nich sukcesem. Dzięki tej 3 godzinnej zabawie poznali nowych ludzi i zobaczyli, w jak fantastyczny sposób można spędzać wolny czas wzmacniając swoją kondycję, a jednocześnie rywalizować fair play. W maratonie nie było przegranych – wygrał każdy kto tańczył a wśród wielu liczyła się wola walki ze swymi słabościami.
Temu wszystkiemu skrupulatnie przyglądało się jury, oceniając taneczne talenty wśród startujących. Należy podkreślić, że zadanie nie było łatwe i niekiedy sprawiło dużo problemów, a konkurencja była bardzo wysoka (zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych). Atmosfera oczekiwania na hali była bardzo napięta. Pomimo, że to tylko zabawa to chęć wygranej wyzwoliła wśród startujących dreszczyk emocji. Trudne zadanie stanęło także przed jury. Lecz pomimo tak dużej liczby startujących z wyborem tych najlepszych nie mieli większych problemów – zgodność, a co najważniejsze sprawiedliwa ocena wszystkich była ogromnym atutem. Zadaniem jury było wybranie w kategorii gimnazjum i w kategorii szkoła ponadgimnazjalna, dziesięciu najlepszych uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki i złote medale, dziesięciu ocenionych na drugie miejsce, którzy otrzymali srebrne medale oraz dziesięciu, którzy zajęli trzecie miejsce i otrzymali brązowe medale.
I tak w kategorii szkół gimnazjalnych:
Złote medale zdobyły:
1. Aleksandra Piekarz Gimnazjum w Prymusowej Woli
2. Januszewska Klaudia Gimnazjum w Prymusowej Woli
3. Kowalczyk Julia ZSS nr 3 w Opocznie
4. Jaciubek Martyna Gimnazjum nr 1 w Opocznie
5. Bryks Klaudia Gimnazjum w Białaczowie
6. Jakubczyk Mateusz Gimnazjum w Białaczowie
7. Defratyka Weronika Gimnazjum w Białaczowie
8. Gruszczyński Mateusz ZSPryw
9. Gołąb Damian ZSPryw
10.Wach Hubert ZSPryw

II miejsce:
Pietrzyk Wiktoria Gimnazjum w Prymusowej Woli, Deperas Katarzyna Gimnazjum w Białaczowie, Kowalczyk Natalia Gimnazjum w Prymusowej Woli, Gielec Katarzyna Gimnazjum w Prymusowej Woli, Gorzałczyńska Olga Gimnazjum w Ogonowicach, Wiktorowicz Paulina ZSS nr 3 w Opocznie, Dorocińska Agnieszka Gimnazjum nr 1 w Opocznie, Wiktorowicz Malwina Gimnazjum nr 1 w Opocznie, Pręcikowska Klaudia Gimnazjum nr 1 w Opocznie, Czarnecka Anna Gimnazjum w Drzewicy.
III miejsce:
Snochowska Maja Gimnazjum w Prymusowej Woli, Madej Monika Gimnazjum w Prymusowej Woli, Morawska Magdalena Gimnazjum w Prymusowej Woli, Orłowska Magdalena ZSS nr 3 w Opocznie, Czerniak Dawid Gimnazjum nr 1 w Opocznie, Kowalska Paulina Gimnazjum w Drzewicy, Wójcik Izabela Gimnazjum w Drzewicy, Purgat Krzysztof Gimnazjum w Białaczowie, Pankiewicz Dawid ZSPryw
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce
Pęczek Patrycja ZSO w Opocznie, Maruszewska Aneta ZSO w Opocznie, Kępska Kinga ZSO w Opocznie, Wilk Justyna ZSO w Opocznie, Rutowicz Joanna ZSO w Opocznie, Łukowiak Marika SLO w Opocznie, Świąder Kinga SLO w Opocznie, Jesipowicz Joanna ZSPg nr 1 w Opocznie, Molin Michał ZSPryw w Opocznie, Nowak Krystian ZSPryw w Opocznie.
II miejsce
Kołodziejczyk Maria ZSPg nr 1 w Opocznie, Matusiewicz Kamila ZSPg nr 1 w Opocznie, Wojtaszczyk Dawid ZSPryw w Opocznie, Śpiewak Martyna ZSO w Opocznie, Michałowicz Aleksandra ZSO w Opocznie, Kołodziejczyk Piotr ZSO w Opocznie, Świątek Magdalena ZSO w Opocznie, Jóźwik Małgorzata ZSO w Opocznie, Stanek Inga SLO w Opocznie, Taraśkiewicz Paulina SLO w Opocznie.
III miejsce
Pietrusiewicz Aleksandra ZSO w Opocznie, Lewocha Katarzyna ZSO w Opocznie, Marzec Dominika ZSO w Opocznie, Piekarski Damian ZSO w Opocznie, Jędrasik Justyna ZSO w Opocznie, Mieszczankowska Justyna ZSO w Opocznie, Pielas Michalina SLO w Opocznie, Kałużyńska Wioletta SLO w Opocznie, Pawlik Ewelina ZSPg nr 1 w Opocznie, Grobelny Krzysztof ZSPryw w Opocznie.

Nagrody wręczali Starosta Pan Józef Róg oraz pani dyrektor ZSO w Opocznie Małgorzata Mróz – Duda.
Wszyscy uczestnicy maratonu brali również udział w losowaniu dodatkowych nagród. Wkład sponsorów był znaczący i dzięki nim impreza zyskała na prestiżu, za co organizatorzy serdecznie fundatorom dziękują.
Prowadzący zapewnili miłą, ciepłą i przyjazną atmosferę, a o opiekę medyczną zadbał Harcerski Klubu Ratowniczy Opoczno: Ilona Chmielińska, Karolina Gajewska, Dawid Milczarek, Mateusz Turliński oraz pani pielęgniarka Halina Piekarska.
Organizatorzy przygotowali kilka miłych niespodzianek. Pierwszą z nich był występ dziewcząt z Formacji Fitness „Zahra”. Opiekunem zespołu jest Kasia Niewadzi. Kolejna to finałowy taniec, gdzie prowadzący już nie na scenie tylko na parkiecie wraz z uczestnikami maratonu dali ponieść się energetyzującej muzyce lat 90-tych. Jednak największą miłą niespodzianką była obecność władz miasta oraz sponsorów maratonu.