Mateusz Miśkiewicz i Mateusz Brzózka posłami XXVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Dwa lata temu z zaszczytnego tytułu posła XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży cieszyli się: Maciej Kluska i Szymon Milczarczyk. Dziś do tego grona dołącza kolejny duet z naszej szkoły: Mateusz Miśkiewicz ID i Mateusz Brzózka IICg KLASA AKADEMICKA SGH. Brawo!!!
Zadanie rekrutacyjne brzmiało: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiegow poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?
Wymagające zadanie skłaniało do podejmowania niesztampowych, ale skutecznych w upowszechnianiu tematyki inicjatyw. Nasi uczniowie w piękny sposób zrealizowali projekt. Skontaktowali się z przedstawicielami gminy Poświętne, zapoznali z wzruszającym materiałem filmowym z pobytu Prymasa Tysiąclecia na Ziemi Opoczyńskiej, przygotowali prezentację o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, nawiązali kontakt z Urzędem Miejskim w Opocznie. Odszukali w regionie wszystkie miejsca, instytucje noszące imię Wielkiego Polaka. Przeprowadzili Akcję Facebookową, w czasie której publikowali wybrane wypowiedzi kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzięki uprzejmości ekipy szkolnego FB przeprowadzili konkurs dotyczący Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Warto dodać, że zwyciężyła w nim uczennica klasy IF Maja Świderska. Punktem kulminacyjnym działań była debata „Niedzielne popołudnie z Prymasem Tysiąclecia”, przeprowadzona przy użyciu aplikacji Microsoft Temas. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 1C i 1F oraz gość specjalny, poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży XXIV kadencji, były przewodniczący naszej szkoły, wybitny geograf, erudyta, człowiek z pasją działania na rzecz bliźnich – Kacper Konecki. Już na wstępie debaty Kacper zabrał głos. W trakcie swojej wypowiedzi podzielił się z uczestnikami własnymi rozważaniami i przemyśleniami na temat osoby Prymasa Tysiąclecia – Stefana Wyszyńskiego. Podczas  debaty organizatorzy, czyli Mateusz Miśkiewicz i Mateusz Brzózka przybliżyli zebranym sylwetkę kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie uczestnicy debaty prezentowali przygotowane specjalnie na tę okoliczność ulubione wypowiedzi Kardynała Wyszyńskiego. Była to swego rodzaju sztafeta myśli międzypokoleniowych.
Opisane działania zakończyły się sukcesem – uczniowie uzyskali tytuł posłów XXVII sesji Sejmu dzieci i Młodzieży z bardzo dobrym wynikiem i w niepowtarzalnym stylu.
Mateusz Miśkiewicz i Mateusz Brzózka cieszymy się ogromnie Waszym sukcesem. Gratulacje i wyrazy uznania kierujemy do Waszych Rodziców i bliskich.

sejm

Link do prezentacji;
https://drive.google.com/file/d/10h-MLFNRGdyu_XwXBZFFm8e5q3NnXz9q/view?usp=sharing

Link do debaty: https://m.youtube.com/watch?v=hw–R8ZlkZA&feature=youtu.be