Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Doskonała passa Żeromskiego trwa nadal. Po zwycięstwie drużyny chłopców w czwartek, fenomenalnie zaprezentowały się nasze dziewczęta. Siatkarska drużyna dziewcząt z naszej szkoły od 4 lat nie oddaje fotela lidera i nadal jest bezkonkurencyjna. W tym roku nasze ,,Złote dziewczyny z Żeroma” prowadzone przez Izabelę Jaciubek w składzie: (Aleksandra Zawada, Sylwia Kubiszewska, Agata Natkańska, Żaneta Madej, Iwona Brzeska, Anna Walaszczyk, Anna Szczepocka, Patrycja Sapelecka, Klaudia Bernacka, Ewelina Jędrzejczyk, Daria Jabłońska) nie oddały swoim przeciwniczkom nawet jednego seta wygrywając wszystkie mecze w stosunku 2:0. Pomimo paru błędów których niestety nie da się uniknąć były spośród wszystkich startujących najlepsze i grały najrówniej. Najkrócej można napisać że wszystkie dziewcztęta zasłużyły na pochwałę. Miło wspomnieć że w rywalizacji pomagała naszym zawodniczkom licznie przybyła publiczność a zawody podobnie jak w przypadku chłopców obserwowały dyrektorki ZSO Małgorzata Mróz Duda i Jagoda Chruszczyk.

Obok naszej szkoły do zawodów zgłoszono również reprezentacje: ZSS nr1 w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie oraz ZSPg w Drzewicy. Tak więc organizatorzy Izabela Jaciubek, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński nauczyciele  ZSO w Opocznie postanowili przeprowadzić turniej systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 20 punktów i dwóch przewagi. W rywalizacji jak wspomniano Żeromski był poza zasięgiem pozostałych drużyn. Pozostałe ekipy walczyły do końca o zajęcie jak najlepszego miejsca. Wśród nich najlepiej zaprezentowały się bardzo dobrze grające dziewczęta z ,,Ekonomika”, które poza przegraną z naszymi zawodniczkami nie oddały seta pozostałym ekipom zajmując zasłużenie II miejsce. W meczu który decydował o III miejscu lepsze  się dziewczęta z ,,Jedynki” wygrywając z Drzewicą 2:0. 

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczy i klasyfikację końcową:

1 mecz Żeromski – Drzewica 2:0 (20:15, 20:11)

2 mecz Ekonomik – Jedynka 2:0 (20:8, 20:13)

3 mecz Żeromski – Ekonomik 2:0 (20:13, 20:16)

4 mecz Drzewica – Jedynka 0:2 (17:20, 12:20)

5 mecz Żeromski – Jedynka 2:0 (20:14, 20:11)

6 mecz Ekonomik – Drzewica 2:0 (20:6, 20:16)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW:

I miejsce ZSO w Opocznie  9p.  6:0  (120:80)

 Aleksandra Zawada, Sylwia Kubiszewska, Agata Natkańska, Żaneta Madej, Iwona Brzeska, Anna Walaszczyk, Anna Szczepocka, Patrycja Sapelecka, Klaudia Bernacka, Ewelina Jędrzejczyk, Daria Jabłońska.

II miejsce ZSPg nr1 w Opocznie  6p.  4:2  (109:79)

III miejsce ZSS nr1 w Opocznie  3p.  2:4  (93:109)

IV miejsce ZSPg w Drzewicy  0p.  0:6  (77:120)      

Podwójne zwycięstwo Żeromskiego spowodowało, że drużyny damska i męska będą reprezentowały nasz powiat na zawodach rejonowych w kwietniu, które rozegrane zostaną w Tomaszowie Mazowieckim.

GRATULUJEMY!!