Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Chłopców

MISTRZOSTWA POWIATU

 W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW

 Dnia 4 czerwca 2013 roku w Mroczkowie Gościnnym zorganizowane zostały zawody w siatkówce plażowej chłopców o Mistrzostwo Powiatu Opoczyńskiego. Głównym organizatorem był Damian Pietrasik z Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie. Do turnieju zgłosiły się pary siatkarskie reprezentujące szkoły: ZST w Mroczkowie Gościnnym, ZSO w Opocznie, ZS Prywatnych w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie, ZSPg w Drzewicy oraz ZSS nr1 w Opocznie.

Pomimo nie najlepszej pogody zawody rozegrano a podkreślić należy, że stały na bardzo wysokim poziomie. Po losowaniu zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie A zagrały: ZSPg nr1 Opoczno, ZSO Opoczno oraz ZSS nr1 Opoczno, natomiast w grupie B: ZST Mroczków Gościnny, ZS Prywatna Opoczno oraz ZSPg Drzewica. Mecze grupowe rozgrywano według obowiązujących zasad gry w siatkówkę plażową, do 21 punktów i dwóch przewagi (ze względów organizacyjnych jeden set).

Wyniki meczy grupowych:

Grupa A:

ZSO Opoczno – ZSPg nr1 Opoczno (21:17)

ZSS nr1 Opoczno – ZSO Opoczno (16:21)

ZSPg nr1 Opoczno – ZSS nr1 Opoczno (21:18)

Grupa B:

ZST Mroczków Gościnny – ZSPg Drzewica (16:21)

ZS Prywatna Opoczno – ZST Mroczków Gościnny (21:17)

ZS Prywatna Opoczno – ZSPg Drzewica (21:18)

Do meczy półfinałowych awans uzyskały dwa pierwsze zespoły z każdej grupy. W półfinałach mecze rozgrywano systemem na krzyż. I tak w pierwszym meczu zagrały ZSO Opoczno i ZSPg Drzewica. Mecz miał bardzo dziwny przebieg i należy podkreślić, że i jednej i drugiej parze należą się brawa (za wytrwałość i poświęcenie gdyż mecz od połowy spotkania rozgrywali w strugach deszczu). Po doskonałym początku drużyny z Drzewicy, która prowadziła 7:1. Od tego wyniku w drużynie z Żeromskiego coś drgnęło. Przebieg meczu zmienił się astronomicznie i w bardzo szybkim tempie chłopcy z Żeroma doprowadzili do wyrównania 8:8. Od tego momentu kontrolowali przebieg spotkania i w strugach deszczu zakończyli go zwycięsko 21:16. W drugim półfinale gdzie zmierzyły się ekipy z Ekonomika i Prywatnej początek meczu był bardzo wyrównany do stanu 13:13. Później więcej błędów popełnili chłopcy z ZSPg i ostatecznie przegrali 17:21.

W małym finale o III miejsce zdecydowanie lepszy mecz zagrała para z Ekonomika, która wygrała z parą z Drzewicy 21:16 zajmując tym samym miejsce na podium. W głównym finale spotkały się Żeromski i Prywatna. Był to mecz rewanż, gdyż w ubiegłym roku lepsi okazali się zawodnicy z Prywatnej. Przez cały czas w meczu prowadziła to jedna to druga drużyna. Można było zauważyć, że pomimo zmęczenia zawodnicy wykazali się nie lada kondycją. W końcówce dwa punkty przewagi uzyskała para z Prywatnej 17:15 i kiedy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty trzy błędy tej drużyny i doskonałe zagrania chłopców z Żeromskiego spowodowały, że to oni wyszli na prowadzenie 19:17, którego nie oddali do końca wygrywając mecz 21:19 tym samym zdobywając mistrzostwo powiatu. W czwartek te dwie drużyny zagrają w Tomaszowie Mazowieckim w zawodach rejonowych. Na koniec organizator pogratulował wszystkim startującym a najlepszym trzem zespołom wręczył pamiątkowe puchary i dyplomy.

Końcowa klasyfikacja zawodów:

I miejsce ZSO Opoczno (Robert Szewczyk/Łukasz Nowak – opiekun Dariusz Lewandowski)

II miejsce ZS Prywatna Opoczno (Krzysztof Łukasik/Damian Prusek – opiekun Czarek Kądziela)

III miejsce ZSPg nr1 Opoczno (Kamil Sieczkarek/Paweł Ocetek – opiekun Dagmara Grzybek)

IV miejsce ZSRg Drzewica

V-VI miejsce ZST Mroczków Gościnny i ZSS nr1 Opoczno