Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej dziewcząt

MISTRZOSTWA POWIATU

 W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 29 maja 2013 roku na boisku do siatkówki plażowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie rozegrane zostały Mistrzostw Powiatu w tej dyscyplinie sportu w kategorii dziewcząt. Głównymi organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowani fizycznego Izabela Jaciubek, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński. Niestety do rywalizacji przystąpiły tylko trzy pary reprezentujące szkoły: ZSO w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie oraz ZSS nr1 w Opocznie.

 Zawody rozgrywane były wg przepisów siatkówki plażowej do dwóch wygranych setów do 21 punktów i dwóch przewagi, systemem każdy z każdym. Po losowaniu pierwszy mecz zagrały dziewczęta z Ekonomika i Jedynki. Po dobrym początku zawodniczek z Samorządowego Liceum wyraźną przewagę od połowy seta osiągnęły dziewczęta z Ekonomika wygrywając set 21:17. W drugim secie przez cały czas była równa walka lecz przy stanie 18:18 para z Samorządówki popełniła dwa błędy i ostatecznie przegrała seta do 19, a cały mecz 2:0. W drugiej odsłonie z dziewczętami z Jedynki zagrały gospodynie z Żeromskiego. Mecz miał bardzo dziwny przebieg gdyż zawodniczki z Żeromskiego popełniały dużo niewymuszonych błędów i seryjnie zdobywały i traciły punkty. Pomimo to wygrały spotkanie 2:0 w setach 21:16, 21:15. Nie było to dobre spotkanie rozegrane przez dziewczęta z naszej szkoły. Tak więc o I miejsce zagrały ekipy z Ekonomika i Żeromskiego. Pierwszy set to zdecydowana przewaga dziewcząt z Ekonomika – popełniały mniej błędów, były dokładne i co najważniejsze nie psuły zagrywek (można stwierdzić bawiły się grą). Dziewczęta z Żeromskiego niestety były w tym secie tłem i ostatecznie przegrały 16:21. Po przerwie rozluźnione zawodniczki z Ekonomika na początku kontrolowały przebieg spotkania utrzymując dwu punktową przewagę aż do stanu 11:9. Wtedy role się odwróciły, gdyż trzy fajne zagrania zawodniczki z Żeromskiego wyprowadziły je na prowadzenie. W drużynie z Ekonomika dało się zauważyć pewien niepokój. Zaczęły popełniać więcej błędów i to spowodowało, że tym razem ze zwycięstwa w secie cieszyły się dziewczyny z Żeromskiego. Tie brek to istny horror, który sprowokowała para z Żeromskiego. Po doskonałym rozpoczęciu i prowadzeniu 11:5 każdy myślał, że losy spotkania są przesądzone. Lecz doskonały serwis dziewcząt z Ekonomika i wola walki spowodowały, że to one zdobywały punkty doprowadzając do stanu 10:11. Końcówka zapowiadała się bardzo emocjonująco. Żadna z drużyn nie chciała przegrać i raz jedna raz druga zdobywała cenne punkty. Przy stanie 13:12 dla Żeromskiego doskonała zagrywka jednej z zawodniczek spowodowała zdobycie cennego 14 punktu. Lecz za chwilę Ekonomik odpowiedział świetną akcją zrobiło się 14:13 dla Żeromskiego. Nerwowo końcówkę lepiej wytrzymały dziewczęta z Żeromskiego zdobywając 15 punkty i wygrywając tym samym całe spotkanie 2:1. To był naprawdę finał z dreszczykiem emocji gdzie jedna i druga drużyna mogła wygrać. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do ekipy z Żeromskiego, która tym samym triumfowała w zawodach. Zarówno ekipa z Żeromskiego i Ekonomika będą reprezentować powiat na zawodach rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim.

Należy podkreślić, że zawody stały na wysokim poziomie. Jednocześnie sama atmosfera, przepiękna pogoda i zaangażowanie zawodniczek to wszystko spowodowało, że zawody przebiegały w atmosferze fantastycznej zabawy i sportowej rywalizacji w duchu fair play. A emocji nie brakowało, gdyż chęć wygranej powodowała dreszczyk emocji wśród startujących zawodniczek. Jedynie co można uznać za porażkę to tak mała ilość zgłoszonych drużyn.

Klasyfikacja końcowa:

 I miejsce:

 Agata Natkańska – Żaneta Madej – ZSO w Opocznie (opiekun: Izabela Jaciubek)

 II miejsce:

 Anna Lis – Kamila Urbańczyk – ZSPg nr1 w Opocznie (opiekun: Dagmara Grzybek)

 III miejsce:

 Karolina Kwapisz – Marlena Baran – ZSS nr1 w Opocznie (opiekun: Agnieszka Sarwa)

Na zakończenie zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczali Starosta Opoczyński Marek Ksyta i Wice Starosta Józef Róg.