,,Niezapomniana lekcja historii”

30 września 2021 r. klasa II F z wychowawcą – panią Renatą Sijer oraz opiekunami – panią wicedyrektor Anną Ksytą i panem
Krzysztofem Czajkowskim uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Uczniowie odwiedzili miejsca pamięci na Cmentarzu Wojskowym-Powązki, gdzie złożyli hołd polskim bohaterom zapalając znicze. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Katyńskie i udział w lekcji historii dotyczącej Zbrodni Katyńskiej.
Muzeum Katyńskie to  wyjątkowe miejsce, którego zadaniem jest przedstawienie Zbrodni Katyńskiej za pomocą „specyficznych” zabytków rzeczowych i licznych dokumentów – w ekspozycji stałej Muzeum. Jako jedyne wśród muzeów krajowych realizuje  program dopełniający edukację historyczną społeczeństwa, w tym szczególnie młodego pokolenia i kształtuje postawy patriotyczne – obrazując wszelkie aspekty dotyczące losów Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.
Dzięki takim miejscom pamięć o zbrodni trwa w narodzie, świadcząc  o przeszłości i kształtując świadomość przyszłych pokoleń.

W tym samym czasie  grupa uczniów z klasy III Cg  i klasy  III Fg pod opieką pani dyrektor Anny Pręcikowskiej-Skoczylas i pani Marzeny Papis uczestniczyła gościnnie w inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.