Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej „Okawango”

Z niezwykłą radością informujemy, że do finału prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO zakwalifikowało się aż 4 uczniów z naszej szkoły:

  • Adrian Adamus klasa IIId
  • Maciej Kluska IId KLASA AKADEMICKA SGH
  • Wiktoria Wijata klasa IIIf
  • Aleksandra Wiktorowicz IIId

Organizatorem konkursu OKAWANGO jest Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs ma formułę zbliżoną do olimpiady geograficznej. Warto dodać, że do etapu finałowego, który odbędzie się w dniach 29.III – 1.IV 2020 roku w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, Komisja i powołany zespół ekspercki zakwalifikował tylko 44 uczniów rekrutujących się ze wszystkich regionów Polski.

Finały trwające cztery dni obejmują dwa dni zmagań pisemnych z wiedzą z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. 1 kwietnia odbędą się prezentacje ustne uczestników zawodów finałowych.

Mocno trzymamy kciuki za naszych uczniów. Dziękujemy za dotychczasowe osiągnięcia, a w finale życzymy samych dobrych odpowiedzi. Serdecznie GRATULUJEMY Wam i Waszym najbliższym.

Jak mawia L. Kate „Może na tym polega magia wiedzy – na dostrzeganiu światła, które większość by przegapiła. To zaleta PRIUMUS INTER PARES”. Jeszcze raz Wam dziękujemy.