Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji

Największą wartością Targów Pracy i Edukacji jest możliwość spotkanie w jednym czasie i miejscu przedstawicieli różnych branż i szkół oraz prześledzenie ofert, jakie stwarza rynek pracy oraz szkolnictwo dla uczniów, studentów i absolwentów uczelni.

10 marca 2016 roku w godzinach 900– 1300 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie odbyły się Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Opoczyński, Urząd Pracy w Opocznie, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Opocznie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie.

Targi wzbudziły duże zainteresowanie, nie tylko wśród młodzieży. Każdy z obecnych mógł obejrzeć prezentację przedstawicieli szkół, uczelni wyższych oraz otrzymać najistotniejsze informację dotyczące zasad rekrutacji i ofert pracy. Można było także dowiedzieć się wielu praktycznych wiadomości o zawodzie fryzjerki czy np. kosmetyczki. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja robotów sterowanych elektronicznie, a także stoiska z ozdobami wielkanocnymi. Obecni mogli poczęstować się wypiekami cukierniczymi oraz otrzymać drobny upominek w postaci m.in. długopisów, smyczy do kluczy.
O oprawę muzyczną wydarzenia zadbało STUDIO 107 prowadzone przez pana Jacka Plucińskiego.