Pierwszy dzień zwiedzania nowej ekspozycji w Muzeum JPII w Wadowicach

Pierwszego dnia funkcjonowania nowej wystawy stałej odwiedziło ją 653 osoby. Pierwszą grupą była 22-osobowa polsko-włoska grupa młodzieży z Opoczna i Avezzano z prowincji Abruzzo (100 km na północ od Rzymu). Organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, które w ramach jednego z programów wymiany młodzieży współpracuje z Liceo Scientifico Vitruvio Pollione w Avezzano.

Młodzież została zapoznana z wystawą przez s. Bogumiłę, jedną z sióstr nazaretanek pracujących w Muzeum. Na pamiątkę wizyty w nowootwartym muzeum członkowie grupy otrzymali specjalny zestaw pamiątek.

Tego dnia wystawę zwiedził też pan Eugeniusz Mróz (lat 94) jedyny żyjący kolega klasowy Jana Pawła II z czasów gimnazjum i także przez pewien okres – mieszkaniec domu przy ul. Kościelnej 7. Pan Eugeniusz przyznał, że do tej pory był sceptycznie nastawiony do projektu przebudowy domu. Jednak po zapoznaniu się z wystawą zmienia zdanie na entuzjastyczne: TAK! Panu Eugeniuszowi podoba się idea ekspozycji, a także jej imponująca realizacja. Szczególny gość zwrócił uwagę także na nowe eksponaty pozyskane w ostatnim okresie -pamiątek po Karolu Wojtyle Janie Pawle II i jego najbliższej rodzinie. „Opinia pana Mroza jest dla nas bardzo ważna – powiedział Michał Jakubczyk – ponieważ wystawa mieści się poniekąd również w  jego domu rodzinnym.

źródło: http://www.domjp2.pl/pl/articles/aktualnosci%5B134%5D.html