Podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych

 Spała – Opoczno 02 – 04 października 2019

27 listopada 2019 roku mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły przedstawicieli Organizatorów i Zawodników XIX Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w październiku.

To spotkanie miało dla nas szczególny wymiar… A to dlatego,  że specjalnie dla naszej grupy wolontariuszy organizatorzy sportowego wydarzenia przygotowali podsumowanie naszej wolontarystycznej pracy. Pracy, która dla nas była nowym doświadczeniem, wręcz próbą przed najważniejszym egzaminem jakim jest prawdziwe życie, a jednocześnie dawała nam ogromną radość.  Wykonywaliśmy ją pełni zaangażowania, ale i obaw, czy tak raczkujący w tej dziedzinie damy radę sprostać tylu wyzwaniom, jakie przed nami stawiano?

Bo to było ogromne przedsięwzięcie! I było ono oczywiście oceniane, przez osoby zajmujące się profesjonalnie przygotowywaniem takich wydarzeń na taka skalę.

Zaplanowana ogólnopolska sportowa rywalizacja w piłkę nożną, zaplanowana na cztery dni odbyła się w trzy! I co się okazało? Że wszyscy bardzo zadowoleni ! 🙂 Że cele zawodów zostały wypełnione w 100 % :).  Podkreślono profesjonalną organizację, dobrą komunikację z organizatorami oraz motywacyjne znaczenie zawodów do dalszej pracy dla zawodników i trenerów piłki nożnej. Wszyscy ankietowani potwierdzili w 100% spełnienie standardów OS.

I w tym wszystkim my – Wolontariusze z „Żeroma”… no cóż…daliśmy radę! 🙂 A gdy usłyszeliśmy o sobie: „wolontariusze pomocni, uczynni zaangażowani, serdeczni, sympatyczni, kompetentni. Wszystkie opinie są bardzo pochlebne i mówią o dużych kwalifikacjach wolontariuszy (…) oraz dużym zaangażowaniu w pracę przy zawodach”, to nasunęła nam się jedna myśl…”Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś!” Duży szacunek dla organizatorów i wielkie brawa dla całego komitetu organizacyjnego na czele z panem Tomaszem Jasionem i panem Radkiem Łypczakiem.

Podziękowania również dla dyrekcji, a szczególnie dla Pana dyrektora Zbigniewa Sobczyka, który swą serdecznością okazaną organizatorom i zawodnikom Olimpiady Specjalnej, którzy przybyli do nas specjalnie z podziękowaniami za pomoc w przygotowaniach Olimpiady Specjalnej, towarzyszył nam w podsumowaniu naszej pracy.

Thank You_z

podziekowanie LO_z