Razem na Święta

2

Zakończyliśmy akcję „Miska dla schroniska” po raz kolejny organizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu „Podaruj siebie”.  To już nasza cykliczna działalność. I tym samym możemy dołączyć do kolejnej edycji akcji „Razem na Święta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

I jak co roku mieliśmy z czym jechać do schroniska dla zwierząt znajdującego się w pobliżu Opoczna.

Dzięki naszym WOLONTARIUSZOM, a także uczniom klasy II F wraz z wychowawcą klasy p. Edytą Świderską, uczniom klasy I F wraz z wychowawcą klasy p. Anetą Gancarz oraz anonimowym darczyńcom, uzbieraliśmy pełny bagażnik (dużego samochodu :)) suchej karmy oraz ciepłych koców i kołder.

To jest niezwykły dar! Dar dla istot, które zostały ot tak – wywiezione z domów, które do niedawna zamieszkiwały.

3 grudnia 2019 roku pełne nadziei, że może jednak wrócą tam, gdzie miały ciepły posiłek i swój kąt w maleńkim pokoiku, przywitały radośnie nasze Wolontariuszki:  Natalkę, Martynę, Kasie i Anię.

 

Byłyśmy szczęśliwe, że chociaż takim małym gestem mogłyśmy pomóc znajdującym się tam czworonogom J!

My wiemy, że „nie możemy pomoc każdemu, ale każdy może pomóc komuś!” Dlatego też, może taki mały apel na koniec…? A może u kogoś znalazłoby się miejsce dla nowego przyjaciela na czterech łapach w swoim domu ?…

Dziękujemy!

Opiekunki SKW