Rejonowe Mistrzostwa w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Dnia 19 listopada 2013 r. na hali sportowej w Żeromskim kolejne zawody tym razem Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców. Dzisiaj w rywalizacji uczestniczyli panowie. Do zawodów zgłoszone zostały 3 ekipy reprezentujące szkoły II LO w Tomaszowie Mazowieckim (trener: Krzysztof Ćwiek), LO w Tuszynie (trener: Grzegorz Płachta) oraz reprezentacja Opoczna ZS Prywatnych (trener: Czarek Kądziela). Organizatorzy nauczyciele ZSO w Opocznie po porozumieniu z trenerami drużyn, które się zgłosiły postanowili rozegrać mecze systemem każdy z każdym – dwie połowy po 15 minut. Po losowaniu kolejność i wyniki meczy przedstawiały się następująco:

II LO TOMASZÓW MAZOWIECKI – ZS Prywatna OPOCZNO      11:9

ZS prywatna OPOCZNO – LO TUSZYN                                               13:13

LO TUSZYN – II LO TOMASZÓ MAZOWIECKI                                11:18

Podsumowując należy podkreślić że pomimo dość wyrównanego poziomu zawodów najbardziej zgranym zespołem była ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego. Nasz zespół z Opoczna, który rozegrał pierwszy mecz z tym zespołem  stale musiał gonić wynik i pomimo chwil kiedy wydawało się że będzie dobrze chłopcy z Tomaszowa sprowadzali naszych piłkarzy ręcznych na ziemię. Lepsza dyspozycja rzutowa gości, mniej nerwowości i opanowanie na boisku spowodowało przegraną naszej drużyny. Drugie spotkanie pomiędzy ekipą z Tuszyna i Opoczna to gra nerwów, ambicji i dużej chęci wygrania. Ten mecz spowodował że nawet trenerzy zespołów dali upust swym emocjom. Drużyny raz grały wspaniałe zawody aby za chwilę tracić koncentrację co powodowało stratę punktów. Remis w tym meczu był bardzo sprawiedliwy gdyż obie ekipy mogły ten mecz przegrać i wygrać. W trzecim spotkaniu pomiędzy Tomaszowem i Tuszynem pierwsza połowa to wielka niespodzianka. Ekipa pana Grzegorza z LO w Tuszynie bardzo szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Ten wynik dawał awans ekipie z Tuszyna na zawody wojewódzkie. Po pierwszej połowie wynik 9:7 był niekorzystny dla Tomaszowa, które w tym momencie zajęłoby III miejsce. Po przerwie jednak drużyna z Tomaszowa pokazała kto jest najlepszym i ostatecznie wygrała  pozwalając na rzucenie tylko 3 bramek Tuszynowi a sama zdobyła aż 11 bramek. Dzięki temu zwycięstwu ta ekipa będzie reprezentowała rejon w zawodach wojewódzkich, a nasza drużyna z Opoczna (ZS Prywatna) zajęła II miejsce. Głównymi sędziami dzisiejszych meczy byli panowie Michał Przybylski i Robert Bodasiński.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce II LO Tomaszów Mazowiecki    4p   29:20

II miejsce ZS Prywatna Opoczno               1p   22:24

III miejsce LO Tuszyn                                     1p   24:31

Skład drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego (opiekun: Krzysztof Ćwiek) – Maciej Regola, Witold Kliber, Ernest Kolanko, Łukasz Kubryn, Michał Kubryn, Paweł Dymkowski, Michał Michalak, Bartłomiej Wędrak Maciej Kabata, Maciej Żegota, Michał Fitz, Mateusz Kołodziejczyk.

Skład naszej reprezentacji z Opoczna (opiekun: Czarek Kądziela) – Tomasz Kryński, Mateusz Stępniak, Przemysław Konieczny, Cezary Robak, Damian Prusek, Piotr Deja, Marcin Konieczny, Michał Molin, Błażej Wach, Radosław Deja, Adrian Wajszczyk, Adrian Kowalczyk, Damian Wojewódzki, Wojciech Tyczyński.

Skład drużyny z Tuszyna: (opiekun: Grzegorz Płachta) – Patryk Kaczmarek, Mateusz Krześlak, Adam Ozimek, Patryk Jaroniek, Dawid Kaczmarek, Arkadiusz Kręzel, Damian Kulesza, Mariusz Kuna, Mateusz Marczak, Łukasz Melson, Sewreyn Rygielski, Wojciech Tranowski.

Jutro zagrają dziewczęta!