Rozstrzygnięcie konkursu „MOJE PORTFOLIO KARIERY”

12 maja 2016 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Opocznie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „MOJE PORTFOLIO KARIERY” organizowanego w ramach „Dni Otwartych” Funduszy Europejskich.

W konkursie wzięli uczniowie klasy o kierunku politechnicznym (matematyczno – fizyczno – informatycznym).

Przygotowane  portfolia kariery zawierały szczegóły na temat obecnych osiągnięć, udziału w różnego rodzaju konkursach, hierarchii wartości, planów dalszej kariery – kierunków studiów i uczelni wyższych, na których w niedalekiej przyszłości chcieli by studiować. Uczestnicy konkursu wykazali się  wiedzą na temat rynku pracy i tego jak ważną rolę spełnia śledzenie sytuacji rynkowej, zapotrzebowania na konkretne zawody czy rozwijające się branże. Podczas spotkania została przeprowadzona prelekcja, której tematem była „Rola portfolio w budowaniu własnej kariery zawodowej i edukacyjnej”, poprowadzona przez pracowników MCK w Opocznie: panią Małgorzatę Łysik – doradcę zawodowego i panią Ewelinę Karbownik – pośrednika pracy.

W ramach konkursu zostały wyłonione cztery najlepsze prace pod względem merytorycznym, jak i formy w jakiej zostały portfolia przygotowane.

I. Weronika Stobieniecka

II. Michał Woźniak

III. Jeremi Wilk

IV. Paulina Maruszewska

 

Zwycięscy otrzymali nagrody Komendanta Wojewódzkiego ŁWK OHP w Łodzi, a pozostali uczestnicy konkursu nagrody pocieszenia.

Ogromne podziękowania składamy Organizatorom, a zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Szczegóły na stronie Łódzkiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczego Hufca Pracy. Zapraszamy!