Wirtualna Gazetka Szkolna

wirtualna gazetka

Z przyjemnością informujemy, że działa w Naszej Szkole Wirtualna Gazetka Szkolna. Pojawia się ona na elektronicznym ekranie umiejscowionym na I piętrze. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie opoczyńskim, które wprowadziła to udogodnienie.

Niewątpliwą zaletą Wirtualnej Gazetki jest możliwość błyskawicznego komunikowania się z uczniami na terenie szkoły, a także uatrakcyjnienie przykazywanych wiadomości. Urządzenie to jest w stanie z powodzeniem zastąpić lub wspomóc przekazywanie informacji z użyciem tradycyjnych tablic ogłoszeniowych, ulotek czy plakatów. Mamy nadzieję, że przypadną one do gustu Naszym Uczniom i sprawdzą się. A wtedy rozszerzymy Wirtualną Gazetkę o kolejne monitory.

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

100-lecie-odzyskania-nie

Dnia  9 listopada 2018 r.  o godzinie 11.00 na hali sportowej odbędzie się apel z okazji  uroczystych obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez  Polskę Niepodległości. W trakcie tej uroczystości o godz. 11.11 wspólnie odśpiewamy  4- zwrotkowy Hymn Narodowy, włączając się w ogólnopolską akcję ,,Rekord dla Niepodległej”. Tego dnia wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy. Każdy uczestnik uroczystości przed rozpoczęciem apelu otrzyma od Samorządu Uczniowskiego okolicznościowy kotylion.

Taneczny koniec karnawału

 

Dnia 13 lutego 2018 r. w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego odbyła się dyskoteka szkolna kończąca karnawał. Oprawę muzyczną w mega profesjonalnym stylu zapewnił najlepszy na świecie team  – STUDIO 107 & DISC JOCKEY SINGEN. Licznie przybyła młodzież od samego początku trwania zabawy, bawiła się w wyśmienitych humorach w rytmie przebojów muzyki nowoczesnej, jak również disco polo.Warto zaznaczyć, że dyskoteka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży z naszej szkoły. Mieliśmy okazję gościć również uczniów z innych opoczyńskich szkół, a także szkół w Tomaszowie Mazowieckim i Końskich 🙂 Mając na uwadze zbliżające się święto zakochanych, prowadzący dyskotekę zadedykował kilka utworów wszystkim parom, wprowadzając nastrój iście Walentynkowy. Uczestnicy dyskoteki pełni dobrego humoru i energii bawili się do 21.00. Wychodząc zgodnie stwierdzili, już nie pierwszy raz, że : „Najlepsze dyskoteki są w Żeromskim”.

Następnego dnia w szkole prężnie działała Poczta Walentynkowa. W rolę listonoszy wcielili się Piotr Kubiszewski, Wojciech Zych, Izabela Komorowska i Kamila Langowska. Listy i przesyłki walentynkowe dotarły do wskazanych adresatów.

Tego dnia na korytarzach szkolnych dominował kolor czerwony w postaci kwiatów i balonów. Nie zabrakło również uśmiechów i dobrego humoru.