Spektakularne osiągnięcie Adriana Adamusa

To nie sen, to czas pandemii koronawirusa, ale jakże bogaty w sukcesy naszych uczniów. Adrian Adamus uczeń klasy IIId uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2020 zdobywając zaszczytne VI miejsce w kraju. Brawo!!! Dwa miesiące wcześniej Adrian został finalistą Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH”.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2020 został zorganizowany przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydawnictwo Nowa Era. Przebieg konkursu był bardzo emocjonujący. Po etapie pracy empirycznej do ścisłego finału zakwalifikowano tylko 40 uczniów z całej Polski, w tym aż trzech z naszej szkoły z bardzo dobrymi wynikami: Wiktorię Wijatę (IIIf), Macieja Kluskę (IId KLASA AKADEMICKA SGH) i Adriana Adamusa (IIId). Po tym etapie liderem w Polsce był Adrian Adamus. Kolejne etapy, w związku z sytuacją epidemiologiczną, zostały przeprowadzone po zakończeniu roku szkolnego i w bardzo zmienionej formie.

Ostatecznie po bardzo trudnym etapie finałowym Adrian uzyskał tytuł laureata II stopnia wygrywając jednocześnie indeks najlepszego wydziału geologicznego w Polsce.

Gratulujemy Adrianowi, Wiktorii i Maciejowi, życząc kolejnych sukcesów i wiele radości oraz pomyślności, by dalej pięknie realizowali swoje marzenia i po prostu byli szczęśliwi.