Studniówka 2017

4 lutego 2017 r. w hali sportowej I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, na sto dni przed egzaminem maturalnym, po raz kolejny w 72-letniej tradycji szkoły odbył się bal studniówkowy.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęła pani dyrektor Monika Kluska witając przybyłych gości, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
W kolejnych wystąpieniach życzenia dla przyszłych maturzystów złożyli poseł na Sejm RP Robert Telus, starosta Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg, zastępca burmistrza Anna Zięba oraz przedstawiciele komitetu studniówkowego pani Krystyna Swęd i pan Dominik Bolek. Następnie uczniowie podziękowali  nauczycielom
i wychowawcom za przekazaną wiedzę i wyrozumiałość, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu balu. Wdzięczność wyrazili wręczając piękne bukiety kwiatów.

Po wypowiedzeniu przez panią dyrektor wyczekiwanych słów „Poloneza czas zacząć” rozbrzmiała muzyka. 120 uczniów zaprezentowało ciekawe i zachwycające choreografie poloneza oraz walca, którego tańczyli również wychowawcy i dyrekcja. A to wszystko wypracowane przez młodzież pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego Katarzyny Niewadzi.

Zgromadzeni w hali rodzice i goście nie kryli zachwytu, oczarowani wspaniałym spektaklem tanecznym.

Po części oficjalnej abiturienci kontynuowali zabawę na pięknie udekorowanych holach pierwszego i drugiego piętra naszej szkoły.
Bal studniówkowy trwał do białego rana, a chętnych do tańca nie brakowało.

Wychowawcy klas III