Sukces w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”

Diamentowy Indeks AGH coraz bliżej naszych uczniów, a konkretnie szansę na jego zdobycie mają: Weronika Franaszczyk (IIIc) i Łukasz Mazur (IIId). Obydwoje startowali w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O DIAMENTOWY INDEKS AGH”, obydwoje przeszli do etapu finałowego – centralnego z bardzo dobrymi wynikami, ale z innych dziedzin.

Weronika Franaszczyk zakwalifikowała się do finału z geografii, zaś Łukasz Mazur z fizyki. Zawody półfinałowe odbyły się 27 stycznia – w dniu, w którym miała miejsce studniówka w naszej szkole. Czyżby myśl o najpiękniejszym w życiu każdego licealisty balu dodała skrzydeł? Zapewne tak, ale podstawą sukcesu jest wiedza, której gratulujemy naszym uczniom. Na przygotowania do etapu finałowego, zarówno Weronika, jak i Łukasz poświęcili wiele czasu. Cieszymy się, że trud znalazł odzwierciedlenie w awansie do tego najważniejszego olimpijskiego etapu.

W młodości piękne jest wyznaczanie sobie celów sięgających szczytów, a jeszcze piękniejsze ich zdobywanie.

Wyrażamy uznanie dla Weroniki i Łukasza za wysokie osiągnięcie i trzymamy kciuki 17 marca, gdy w Krakowie rozpoczną rozgrywkę finałową.