Super Puchar ,,Żeromski 2014″

SUPER PUCHAR ,,ŻEROMSKI 2014”

Jak co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie rozgrywana była Halowa Liga Piłki Nożnej chłopców. Z rozgrywek w których wzięło udział 12 zespołów tylko osiem uzyskało awans do turnieju o ,,Super Puchar” Żeromskiego na rok 2014. W dniu 19 grudnia w piątek rozegrano turniej, a niektórzy grający nazwali go istnym ,,Maratonem Piłkarskim”. Rozgrywki miały dwie fazy pucharową i grupową. W fazie pucharowej mecze prowadzono systemem gry: I-VIII, II-VII, III-VI, IV-V. Zwycięzcy tej fazy dostali się do grupy A (grającej o miejsca I-IV), natomiast przegrani do grupy B (grającej o miejsca V-VIII). Wyniki meczy pucharowych:  III D1 – I C (3:0); III C – III E (2:1); II D/F – I D (2:1); II C – II G/E (4:3).

Po rozegraniu w/w meczy do grupy A awansowały: III D1, III C, II D/F oraz II G/E, a w grupie B znalazły się: I C, III E, I D i II C. Mecze były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie i aby uzyskać jak najlepszą lokatę każdy z zawodników musiał dać z siebie wszystko. W grupie A klasą dla siebie okazała się ekipa II E/G, która wygrała wszystkie spotkania zdobywając komplet punktów. Na drugim miejscu po pasjonującej końcówce w meczu o tę lokatę uplasowała się drużyna III C. Dość nieoczekiwanie słabo zawody rozegrała najlepsza ekipa ligi III D1, która pomimo awansu do fazy medalowej nie dała rady i przegrała wszystkie spotkania plasując się na IV miejscu. W grupie B doszło do miłej niespodzianki, gdyż szalejąca w dwóch pierwszych meczach klasa II C, której wystarczył remis w ostatnim spotkaniu grupowym do zdobycia V miejsca, przegrała w decydującym starciu z dobrze dysponowaną drużyna I C i to właśnie tej klasie przypadło V miejsce. Tak więc rozgrywki o przechodni ,,Super Puchar” przeszedł już do historii.

Wszystkie mecze prowadzone były przez pana Dariusza Lewandowskiego,  a rozgrywano je systemem dwie połowy po 5 minut. Każdy z zespołów tego dnia rozegrał 4 mecze i kondycja każdego musiała być nienaganna, gdyż w dużym stopniu tego dnia decydowały nie tylko umiejętności lecz również szczęście.

Poniżej przedstawiamy wyniki i zajęte miejsca oraz składy startujących zespołów: 

Grupa A:

III D1 – III C                        3:4

II D/F – II G/E                    0:1

III D1 – II D/F                     4:5

III C – II G/E                       2:4

III D1 – II G/E                    0:1

III C – II D/F                       2:1           

Grupa B:

I C – III E                            2:0

I D – II C                             0:4

I C – I D                              2:3

III E – II C                         2:5

I C – II C                            3:2

III E – I D                          2:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce klasa II G/E:

Skład: Michał Jurek, Marcin Michałowicz, Rafał Zwoliński, Tomasz Solecki, Patryk Nojek, Mikołaj Meusiak, Rajmund Grodzicki.

II miejsce klasa III C:

Skład: Piotr Fabianowski, Cezary Szczegielniak, Sebastian Białas, Daniel Tecław, Damian Sobolewski, Kamil Zieliński.

III miejsce klasa II D/F:

Skład: Marek Borończyk, Damian Bilski, Szymon Wróbel, Jakub Wijata, Bartłomiej Chomicz, Alan Franas, Karol Fiderek, Stanisław Wilk.

IV miejsce klasa III D1:

Skład: Przemysław Owczarski, Tomasz Owczarski, Wojciech Wojciechowski, Mikołaj Wilk, Bartłomiej Konecki, Bartosz Kwaśniak,

V miejsce klasa I C:

Skład: Konrad Melka, Filip Balcerzak, Konrad Gwóźdź, Kacper Kowalczyk, Jakub Kril, Kacper Gruszecki, Bartłomiej Chłubiński.

VI miejsce klasa II C:

Skład: Wojciech Ruta, Filip Seta, Dawid Kozera, Łukasz Jurek, Tomasz Szlęzak, Wojciech Pawlik.

VII miejsce klasa III E:

Skład: Konrad Grudziecki, Mikołaj Wojda, Damian Nojek, Robert Wiktorowicz, Jakub Wróbel, Jakub Mazurkiewicz, Tomasz Pacan.

VIII miejsce klasa I D:

Skład: Damian Pokusa, Maciej Szymański, Jakub Swęd, Piotr Jóźwik, Maciej Zych, Bartłomiej Wijata, Jakub Pacan, Przemysław Kazusek, Jeremi Wilk. 

Na koniec zawodów organizator Dariusz Lewandowski pogratulował wszystkim zespołom wspaniałej walki w duchu fair play oraz zaprosił na kolejny turniej w przyszłym roku. Ponadto wręczył drużynie klasy II G/E Puchar ufundowany przez dyrekcję szkoły Małgorzatę Mróz Dudę. Dziękuje także uczennicom: Kindze Wojtarek, Iwonie Płóciennik, Marcie Stuleblak, Ilonie Chmielińskiej i Kindze Kępskiej w organizacji zawodów.