Super Puchar ZSO w Halowej Piłce Nożnej

 

SUPER PUCHAR ZSO

w HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ ,,ŻEROMSKI 2012″

W sobotę 8 grudnia 2012 r. na hali sportowej ZSO w Opocznie rozegrane zostały zawody o Super Puchar ,,Żeromskiego” w halowej piłce nożnej. Do zawodów przystapiły zespoły, które zajęły sześć pierwszych miejsc w prowadzonej na przełomie września i listopada Lidze Halowej Piłki Nożnej, a były to: I C, II A1/A2/F, II C, II D/E1, III B/D oraz III E. Zawody przeprowadzone zostały systemem ,,każdy z każdym”,  5 rund (mecz 2×5 minut).

W odróżnieniu od meczy rozgrywanych w lidze, sobotnie zawody pokazały, że to całkiem inny typ rozgrywek. Aby zostać mistrzem w jednym dniu każda z drużyn musiała rozegrać pięć równych meczy a to nie każdej z ekip udawało się zrealizować. W turnieju fantastycznie wypadły zespoły klas I C i II A1/A2/F, natomiast słabo drużyny klas II C i III B/D. Jednocześnie należy podkreslić, że chłopcy z klasy I C byli klasą sami dla siebie gdyż z pięciu meczy cztery wygrali i jeden zremisowali. Przez cały turniej byli najrówniej grającym zespołem i co ważne skutecznym. Z dobrej strony pokazali się również chłopcy z klasy IIA1/A2/F, którzy od poczatku prezentują równa formę. Zarówno w turnieju jak wczesniej zakończonej lidze zajęli II miejsca.  W zawodach prowadzona była również klasyfikacja na najlepszego strzelca, w której najlepszym okazał się Cezary Szczegielniak z klasy I C zdobywca 7 bramek.

 Wyniki meczy w poszczególnych rundach:

I runda:               IC – IIA1/A2/F (2:0); IIIB/D – IID/E (0:0); IIC – IIIE (0:0)

II runda:             IIA1/A2/F – IIIE (1:0); IID/E – IIC (1:0); IC – IIIB/D (2:0)

III runda:            IIIB/D – IIA1/A2/F (0:1); IIC – IC (0:1); IIIE – IID/E (1:0)

IV runda:            IIA1/A2/F – IID/E (1:1); IC – IIIE (2:0); IIIB/D – IIC (1:4)

V runda:              IIC – IIA1/A2/F (1:5); IIIE – IIIB/D (2:2); IID/E – IC (3:3)

 Na zakończenie organizator pan Dariusz Lewandowski wręczył trzem najlepszym zespołom nagrody rzeczowe a dodatkowo mistrzowi klasie I C – przechodni Super Puchar ZSO. Pozostałe ekipy otrzymały za udział pamiątkowe opaski. Organizator serdecznie dziękuje Karolinie Sobczyk i Karolowi Tatarowi, którzy pomagali w prowadzeniu protokołów i zajęli się oprawą muzyczną zawodów.

 Poniżej przedstawiamy końcowe zestawienie wyników:

Miejsce

Klasa

Punkty

Bramki

Klasyfikacja 5   najlepszych strzelców

I

IC

13

10:3

Cezary   Szczegielniak IC                – 7 bramek

II

IIA/F

10

8:4

Michał Gapys   IIA                          – 6 bramek

III

IID/E

6

5:5

Marcin Kopacz   IIC                        – 4 bramki

IV

IIIE

5

3:5

Przemysław   Pazurek IC                 – 3 bramki

V

IIC

4

5:8

Dominik   Wołonkiewicz IID             – 2 bramki

VI

IIIBD

2

3:9

 ——————————————————————-

I MIEJSCE – SUPER PUCHAR ZSO HALOWA PIŁKA NOŻNA 

Skład klasy I C: Sebastian Białas, Cezary Szczegielniak, Kamil Zieliński, Przemysław Pazurek, Patryk Białecki, Damian Sobolewski i Daniel Tecław.