Mamy Światowych Liderów Ochrony Środowiska

Z wielką dumą pragniemy poinformować, że w naszej szkole mamy aż 4 Światowych Liderów Ochrony Środowiska. Tym zaszczytnym tytułem zostali uhonorowani: Maja Świderska (IIF), Aleksandra Stępień (nasza tegoroczna absolwentka z IIICg KLASY AKADEMICKIEJ SGH), Julia Wolska (IIF) i Maciej Gorycza (IIF). UWAGA – nasi uczniowie są jedynymi reprezentantami Europy Środkowo – Wschodniej.

To wielki sukces tych młodych ludzi. Wnioski aplikacyjne przygotowane pod kierunkiem pani Marzeny Papis, pani Renaty Sijer i pani Eweliny Cichańskiej – Szwaczyk okazały się rewelacyjne. Warto dodać, że wśród Światowych Liderów Ochrony Środowiska są celebryci, głowy państw i przedstawiciele dużych organizacji międzynarodowych. I to właśnie z nimi pracują nasi uczniowie.
W związku z pełnioną funkcją Maja, Julia, Ola i Maciej przygotowali film, w którym opowiadają o swoich działaniach na rzecz klimatu. W terminie do 25 czerwca 2022 roku zostanie on opublikowany na stronach Earthday i będzie poddany światowej ocenie. Mocno trzymamy kciuki za naszych bohaterów.
Maja, Julia i Maciej to uczniowie klas z rozszerzoną biologią i chemią i ta wiedza okazuje się bardzo przydatna przy działaniach na rzecz środowiska – te z kolei stwarzają najlepsze warunki do rozwoju uczniom naszych klas medycznych. „Dzisiaj młode pokolenie chce czegoś więcej, pewnej niepowtarzalności, wyjątkowości, rozwoju swojego potencjału intelektualnego”. Jak widać, w Żeromskim tak jest.

Marzena Papis